16 GB RAM'in 7.5 GB'ı kullanılabilir

Hocam resim ekledim emin misiniz RAM'in oyun vs. açılınca bıraktığını.

Anakartı garantiye göndersem durum çözülür mü bilginiz var mı?
Micorosft'un bu konu da ki cevabına daha detaylı bakabilir bunun bir hata olmadığını görebilirsin. BIOS veya Regedit'ten Microsoft Firmasının dediğini de yapabilirsin. Ve belleğinin 8 GB bir bölümü donanıma ayrılmış olduğundan öyle gözüküyor bundan dolayı 8GB olarak algılıyor ama 16GB RAM olduğunu görüyor bilgisayarın.

Micorosft'un bu konu da ki cevabına daha detaylı bakabilir bunun bir hata olmadığını görebilirsin. BIOS veya Regedit'ten Microsoft Firmasının dediğini de yapabilirsin.

Maalesef işler öyle değil. O foruma cevap veren başka bir arkadaşın yanıtı ve soruyu yanlış anlamış. Normal kullanıcılarda olduğu gibi 50 MB falan donanıma ayrıldığını zannediyor.

Bakın konuya özet geçicem.

Dostumuz çalışan ram'in yanına yeni ram'i taktığında sistem 8gb'ı kesiyor. Ama arkadaşım bu 2 ram'i 1.slotta tek tek denediğinde sorun yok. 2.slota geçtiğinde ram'ler sistemi açmıyor. Bu da anakartın ram slotunun bozuk olduğunu gösterir tartışmaya gerek yok. @King Of Legends sende doğrusunu bilmediğin konularda diğer insanların fikirlerine saygı duymayı öğrenmelisin.

Microsoft'un bu konu da ki cevabına daha detaylı bakabilir bunun bir hata olmadığını görebilirsin. BIOS veya Regedit'ten Microsoft firmasının dediğini de yapabilirsin.

Kart güçüne bağlı olarak değişir dediğini görmekteyim ancak ekran kartım zaten güçlü ek olarak bir şey almasına gerek olacağını düşünmüyorum.

Bakın konuya özet geçicem.

Dostumuz çalışan ram'in yanına yeni ram'i taktığında sistem 8gb'ı kesiyor. Ama arkadaşım bu 2 ram'i 1.slotta tek tek denediğinde sorun yok. 2.slota geçtiğinde ram'ler sistemi açmıyor. Bu da anakartın ram slotunun bozuk olduğunu gösterir tartışmaya gerek yok. @King Of Legends sende doğrusunu bilmediğin konularda diğer insanların fikirlerine saygı duymayı öğrenmelisin.
Yav arkadaşım ağzımı bozdurtacaksın bana bende donanıma ayrılan belleğe bak bir de adamda ki ayrılan belleğe bak iyi misiniz adamın cihazını kötülüyorsunuz? Bilmiyorsan yazma da adam sansınlar.

Kart güçüne bağlı olarak değişir dediğini görmekteyim ancak ekran kartım zaten güçlü ek olarak bir şey almasına gerek olacağını düşünmüyorum.
Bu konu hakkında bir şey diyemem ama donanımın için 8 GB RAM kesiyor sistemin donanımsal bir sorun yok ama yazılımsal olabilir. Microsoft ile iletişime geçmeni öneririm.

Bakın konuya özet geçeceğim.

Dostumuz çalışan RAM'in yanına yeni RAM'i taktığında sistem 8 GB'ı kesiyor. Ama arkadaşım bu 2 RAM'i 1.slotta tek tek denediğinde sorun yok. 2.slota geçtiğinde RAM'ler sistemi açmıyor. Bu da anakartın RAM slotunun bozuk olduğunu gösterir tartışmaya gerek yok. @King Of Legends sende doğrusunu bilmediğin konularda diğer insanların fikirlerine saygı duymayı öğrenmelisin.

En doğru karar anakartı garantiye göndermek sanırım.

Yav arkadaşım ağzımı bozdurtacaksın bana bende donanıma ayrılan belleğe bak bir de adamda ki ayrılan belleğe bak iyi misiniz adamın cihazını kötülüyorsunuz? Bilmiyorsan yazma da adam sansınlar.
Dostum kişinin cihazını niye kötüleyeyim anlamıyorsun ki, arkadaşımız bu 2 ram'i tek tek 1.slotta denediğinde çalışıyor. 2 slota geçince 2 ram'de sistemi açmıyor. Sorunlu musun, bunu anlamayacak ne var anlayamıyorum.

Dostum kişinin cihazını niye kötüleyeyim anlamıyorsun ki, arkadaşımız bu 2 ram'i tek tek 1.slotta denediğinde çalışıyor. 2 slota geçince 2 ram'de sistemi açmıyor. Sorunlu musun, bunu anlamayacak ne var anlayamıyorum.
Ben bunu mu diyorum adamın bilgisayarı 8 GB RAM'i donanımına ayırdı olarak gözüküyor donanımsal bir sıkıntısı yok. Eğer donanımda bir sıkıntı olsaydı bilgisayar açılmazdı zaten. RAM de veya RAM yuvasında bozukluk olunca eğer RAM takarsan açılmaz bilgisayar zaten. Kendi bilgisayarında da gir bir bak donanıma normalde 250MB gibi küçük bir miktarda RAM ayırır ve devam eder ama arkadaşta 8GB RAM ayırıyor resmi incelemeden mi yazıyorsun?

file:///C:/Users/Ahmet/Desktop/Yeni%20klas%C3%B6r/Corsair%20CMK8GX4M1D3000C16.html
RAM'lerin uyumluluk gösterimleri burada.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı