16 Mbps hızda bir internet yeterli midir?

MerhabalarSir

Femtopat
Daha fazla  
Selam Valorant ve LoL oynamaktayım 16 Mbps internet oyunları oynamak için yeterli olacak mıdır ne kadar ping alırım. Herhangi bir altyapım bulunmadığı için altyapısız internet alacağım.
Ve bu internetler altyapısız mı?

1690357157848.png

Son düzenleme:
Selam Valorant ve LoL oynamaktayım 16 Mbps internet oyunları oynamak için yeterli olacak mıdır ne kadar ping alırım. Herhangi bir altyapım bulunmadığı için altyapısız internet alacağım.

Eki Görüntüle 1876868

Ben de ilk başta bu paketle başlayıp 24 Mbit Tivibu dahile geçmiştim.
Açıkçası yeter bir değer. Tabii bazen hız düşmeleri oluyor.
Evde çok kişi bir anda bakınca vs çok olmasa da CS:GO oynarken long'dan CT rampe geri ışınlanıyorum falan :D.

Altyapısız internetten kastın ne bilmiyorum ama zaten modemine bir telefon hattı çekmen yeterli. Burada önemli olan internet sağlayan ana kutu arasındaki mesafen ve kablonun da kalitesiyle uzunluğu ping vs. etkiler diye biliyorum. Ayrıca Upload genelde en belirleyici şey oluyor ve o da bugünlerde biraz arttırıldı. 16 mbit ile rahatlıkla oynarsın yani. Pin'in de 30 civarıysa yeterli.

Altyapısız internetten kastın ne bilmiyorum ama zaten modemine bir telefon hattı çekmen yeterli. Burada önemli olan internet sağlayan ana kutu arasındaki mesafen ve kablonun da kalitesiyle uzunluğu ping vs. etkiler diye biliyorum. Ayrıca upload genelde en belirleyici şey oluyor ve o da bugünlerde biraz arttırıldı. 16 Mbit ile rahatlıkla oynarsın yani. Pin'in de 30 civarıysa yeterli.

Altyapısızdan kastım oturduğum bölgeye altyapının olmaması ve telefon hattı ne oluyor nasıl çekebilirim? Pek anlamıyorum da internetten.

Ben de ilk başta bu paketle başlayıp 24 Mbit Tivibu dahile geçmiştim.
Açıkçası yeter bir değer. Tabii bazen hız düşmeleri oluyor.
Evde çok kişi bir anda bakınca vs çok olmasa da CS:GO oynarken longdan CT rampe geri ışınlanıyorum falan sksjfslaflsf.

En fazla 4 kişi kullanacak interneti. Ve başka altyapı olmadan çalışan internet biliyor musun? Türk Telekom'da 35Mbps hızlarda olursa iyi olur daha hızlı internet arıyorum da.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türk Telekom ile görüşmeniz gerekli. İnternet hizmetini evinize ulaştırmak için gerekli olan neyse yapacaklardır. Burada bazı kısımlarda kablo maliyetini falan size yükleyebilirler.

Eki Görüntüle 1876868

5 Mbps'den 16'ya geçtiğimde ping falan değişmemişti. Sadece internet hızım değiştiğinden oyunlar. 3 günde değil de 1-2 günde inmeye başladı. Ping olayı bence her oyunda yaşanıyor zaten. Yeterli fakat oyun indirmede delirtir eğer 3 saat bile bekleyemiyorsanız.

Asgeri ücretiniz bizimkinden 2 kat fazla olmasına rağmen internet fiyatları çok çok düşük. Bizde o fiyata adls 4mbps anca kullanıyoruz. Oda küçük bir rüzgarla kesilmese.
5 Mbps'den 16'ya geçtiğimde ping falan değişmemişti. Sadece internet hızım değiştiğinden oyunlar. 3 günde değil de 1-2 günde inmeye başladı. Ping olayı bence her oyunda yaşanıyor zaten. Yeterli fakat oyun indirmede delirtir eğer 3 saat bile bekleyemiyorsanız.
Bunun sebebi oyunlarda ülkendeki sunucuya uygun ping limiti olması yada o oyunun ülkenxe sunucusu bulunmaması.

Yeni konular

Geri
Yukarı