16 mbps internet olmasına rağmen 6 mbps hız alınıyor

EmIraz

Yoctopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Monster Abra a5 V16.7.3
GTX 1650 4GB
İ5-11400H
8GB Ram
500GB SSD
Meslek
Öğrenci
Merhaba, ben bir belde de yaşıyorum ve altyapım ADSL ve 16Mbps alabiliyor. Benim tarifemde 16Mbps fakat 1 yılı aşkın süredir, 6Mbps sabit kaldı. Arıyorum düzelteceğiz diyorlar ve düzelmiyor. Tam 16 Mbps vermeyeceklerini biliyorum fakat 6 biraz düşük. Modemi sıfırladım, kapatıp açtım, 2 kere aradım olmuyor. Farklı tarifeye geçsem örneğin 24Mbps veya sağlayıcıyı değiştirsem düzelir mi?

Dosya Ekleri

• resim_2024-03-23_135814563.png
    resim_2024-03-23_135814563.png
    37 KB · Görüntüleme: 24
  • Ekran görüntüsü 2024-03-23 135755.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-23 135755.png
    53,3 KB · Görüntüleme: 21
Merhaba, ben bir belde de yaşıyorum ve altyapım ADSL ve 16Mbps alabiliyor. Benim tarifemde 16Mbps fakat 1 yılı aşkın süredir, 6Mbps sabit kaldı. Arıyorum düzelteceğiz diyorlar ve düzelmiyor. Tam 16 Mbps vermeyeceklerini biliyorum fakat 6 biraz düşük. Modemi sıfırladım, kapatıp açtım, 2 kere aradım olmuyor. Farklı tarifeye geçsem örneğin 24Mbps veya sağlayıcıyı değiştirsem düzelir mi?
Asla anlaşmadaki hızı vermezler hatta yarısını bile vermezler sizin bu durumda yapabilecek bir şeyiniz maalesef ki yok. Sağlayıcı değiştirseniz bile adsl olduğu sürece çaresizsiniz.

Asla anlaşmadaki hızı vermezler hatta yarısını bile vermezler sizin bu durumda yapabilecek bir şeyiniz maalesef ki yok. Sağlayıcı değiştirseniz bile ADSL olduğu sürece çaresizsiniz.

Şu an Türk Telekom kullanıyorum. Vodafone vb. geçsem değişebilir mi?

Vodafone ile bir tecrübem yok ama sanmam ki Türk Telekom'dan daha hızlı olsun. Eğer bütçe varsa Turkcell her zaman en hızlısıdır ancak onlar da çok pahalı ver çoğu yerde bulunmuyor.

Tamamdır 10 gün sonra taahhüt bitiyor değiştireceğim sağ olun.

Hat zayıflamanız yüksek iç tesisatınızda sorun olmuş sanırım iç tesisatınızı yenilemeniz gerekiyor bir de şu siteden altyapı sorgulaması yapar mısın goknet altyapı sorgulama.

Yeni konular

Geri
Yukarı