16 mbps internet

keyguardx

Kilopat
Daha fazla  
Bu ay ttnet ten 16 mbps internete geçtim fakat 10 anca görüyor bunun sebebi modem diyebilir miyiz direk olarak başka neyleri kontrol etmem gerekiyor

Siz 16 mbps sanarsınız fakat orada laf cambazlığı yapılır 16 mbps kadar denir hesapta benimde kullandığım paket 16 mbps fakat indirmede en fazla 1.2 MB görmüş insanım bunu TTneti arayıp söylediğimde zaten tam 16 alamazsınız hatta yaşadığınız yerde en fazla 8 destekliyor demişlerdi bende onlara o zaman faturamı bende 70 liraya kadar ödesem nasıl olur cevabını vermiştim..Neyse speedtest sonuçlarında gösterilen hızları vs hiç bir zaman göremedim göremeyeceğimde.
Not : İnternetiniz yavaşladığı zaman indirme hızınız normalin altına düştüğünde arayın müşteri servislerini hat güncellemesi yaptırmalarını isteyin indirme hızında artış oluyor.

Bu anormal bir durum değil . Satış hilelerinden birisidir bu size 16 mbps denmez 16 mbps ' e kadar denir siz bunu duymazsınız çünkü gözünüzü çoktan bürümüşlerdir :) . Gerçi çokta haksız sayılmazlar , geçen yaz tt de bulundum orada gördüğüm kadarıyla her metrekareye bir baz istasyonu düşmüyor ne yazık ki . Halen bakır döşemeyi kullanan kullanıcılar en fazla 16 mbps download hızı alabiliyor buda baz istasyonuna mesafeniz ile alâkalı . Eğer fiber alt yapı her yere döşenirse eminim ki bu satış hileleri son bulacak . Fiber internet de böyle bir problem yok belirtmiş olayım :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı