16 Mbps internetten 0.16 Mbps indirme almak

YEV0

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Türk Telekom'un 16 Mbps sınırsız internetini kullanıyorum. Bir anda internet hızım düştü. Kablolara baktım, bir sıkıntı yok. Modeme reset attım, yine düzelmedi. Müşteri hizmetleri bizden yana sıkıntı yok, sizin ankastreden eve kadar sıkıntı vardır diyor. Resimleri paylaşıyorum.

modem.jpg
kablo ucu.jpeg
altyapı.png
değerler.png

Evinize gelip bakmaları lazım o zaman. Nasıl bir hizmet bu? Bir daha arayıp görüşün ve arıza kaydı oluşturtun.

Dsl kablonuzda bir sorun olup olmadığına bakın.

Eğer modeminizde Dsl modülasyon türü değişiyorsa değiştirip hat değerlerini birdaha atın.

Merhabalar. Türk Telekom'un 16 Mbps sınırsız internetini kullanıyorum. Bir anda internet hızım düştü. Kablolara baktım, bir sıkıntı yok. Modeme reset attım, yine düzelmedi. Müşteri hizmetleri bizden yana sıkıntı yok, sizin ankastreden eve kadar sıkıntı vardır diyor. Resimleri paylaşıyorum.

Eki Görüntüle 990636Eki Görüntüle 990671Eki Görüntüle 990672Eki Görüntüle 990687
Türk Telekom' u arayarak sorununuzu belirtin ve arıza kaydı oluşturulmasını isteyin. Eğer altyapı sahibi Türk Telekom ise evinize gelerek tüm kontrolleri yapmak zorundalar.

Yanlış bilmiyorsam DSL kablosu hasar görünce internet yavaşlıyor benim de internetim yavaştı kabloyu değiştirdim hızlandı.

Eki Görüntüle 990636Eki Görüntüle 990671Eki Görüntüle 990672Eki Görüntüle 990687

DSL kablon hasarlı olabilir ve bu hız alma işleride birazda altyapına bağlı.

Bu internet hız işlerınde bağlantı cok ama cok önemli. Sizin SNR marjınız cok kotu sevıyelerde. Bu da sızın hat baglantı ek ve kablonuzla alakalı. SNR degerı 10'un altında ise baglantı stabıl calısmaz. 6'ya dustun mu baglantı hiç gelmez. 18- 25 arası cok iyidir. Baglantı duzgun yapılsın, hız artacak. Ornegın hattınız 16 mbpts kaldırsın dıyelım, sıze verılen hız santral kaynaklı 12 olsun. Burada SNR degerınıze de 18 dıyelım. Eger sız hattınızın hızını 8 Mbps dusurursenız SNR'nız yukselır. 24'lere cıkabılır ama hızınızı 16 yapabılırlerse santral mesafe kaynaklı. O zaman SNR degerınız 18'lerden 12'lere duser. Bu da baglantıda kopma problemlerı olmadan kullanabılecegız anlamına gelir ama 10 SNR altında anlık baglantı kopmaları yasayabılırsız. ISS de haklı şimdi, kullanıcıda herkes bu bılgılerı bılmek zorunda degıl. Duzgun bır destek saglanmıyor. Bu bılgı sızın ısınıze cok yarayacak. Kablonuzda ek olmasın mumkunse splıtter kullanmazsanız cok guzel olur ve acıkta kablo ucu olmasın. Bunlar zamanla oksıtlenme yapıyor ve hat kalıtesınız etkılıyor. Su goruntulerden amator goruyorum. Yardımcı olduysam ne mutlu.

Altyapıda kopukluk varmış açık kabloları bandladım şu an 16Mbps paketim var bana 12 geliyor 9pingim var Speedtest'de şimdi bir sorum var bu altyapı sorgusu yaptığım zaman alabileceğiniz Max hız 35 çıkıyor santlar yaklaşık 500 metre ötede şu an mevcut paketim bana neden tam 16 veremiyor mantıken Max 35 alabiliyorsan 16'nın hepsini alırım yoksa santralden 16 verilip evime 12 mi ulaşıyor aynı mantık 35 verip 32 almam gibi mi olacak.

Dosya Ekleri

• 476A25FD-5008-444A-91B8-6A58B3FFEB93.png
    476A25FD-5008-444A-91B8-6A58B3FFEB93.png
    345,9 KB · Görüntüleme: 35

Geri
Yukarı