16 Yaşında 165 Olmak

Size şöyle söyleyeyim genetik sadece efsanedir. Ben bizim aile ve akrabalara göre çok uzunum. Herşeyden önce en önemlisi beslenmektir. Ve boş zamanlarında sık sık basketbol oyna ve çok zıpla ki bacakların açılsın.
Genetik sadece efsanedir diye bir şey yok arkadaşım bir tarafından uydurup durma canımızı sıkma.

16 yaşındayım. 5 yıldır lisanslı şekilde Futbol oynuyorum (kısa kalmamda bir etken olabilir). Annem 1.55 civarı, babam 170. Dayım 1.72 ve dedem de 175. Şuana kadar boyumu çok dert etmedim. Uzarım dedim fakat Liseyi'de yarıladım. Sizce boy 10. sınıftan sonra artış gösterebilir mi? Bu arada her gün süt içen ve yoğurt yiyen bir insanım. Sadece 10 cm uzamak istiyorum ne yapabilirim?
Boyun uzar diye düşünüyorum. Genetik faktörde etkiliyor. Bizim ailede uzum boy yok ama ben 1.80 cm boydayım.

Çok yetenekli futbolcuysan Barcelona alır boy uzatmaya sokar orası ayrı. :) Refleksoloji masajlarıyla duruma bağlı olarak 6-7 cm uzayabilirsiniz. Onun dışında zor.

Yaşım 13 ve 1.76'yım. Favori sporlarım basketbol ve yüzme. Futbol ara sıra belki. Haftanın 2-3 günü bisikletle yaklaşık 15KM tur atarım. Ama genetik olabilir seninki.
Genetik olmayınca maalesef olmuyor seninle aynı yaştayım ve boyum 1.60 aslında kötü bir boy değil ama ailemizde çok uzun kişiler yok.
Her akşam bisikletle 5-10 KM gezerim ama olmayınca olmuyor.

14 yaşındayım, 2 sene önce yani 12 yaşında 1.58 boyundaydım. Yaklaşık 2-3 ay basketbol oynayıp süt içtim, (günde 1 tane, canım isterse 2 tane). 13 yaşında 1.68 oldum yani 10 cm arttım 1 senede, 1 sene daha geçti ve şuanda 1.76 boyundayım. Ailemden bahsetmek gerekirse, şuanda annem 1.70, babam 1.82 yani babamla aramda 6 cm fark var. Genetik olabilir anlayacağın bu durumlar, muhtemelen bende en az babamın boyunda olacağım. Tabii genetik olabilir fakat beslenme ve spor olayına da dikkat etmek gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı