16 yaşında 187 olan boyum daha ne kadar uzar?

Dostum bu genetik etkenler ve çevresel etkenlere bağlı. Beslenme, yaşam şartların vesaire. Kalsiyum doğrudan kemiklerine etki ediyor. Minimal miktar almaya çalış. Ama dert etme. 18 yaşına kadar tahminimce 1.90 olursun. Ötesini görür müsün bilemem. Fakat beslenmene dikkat et. Hem kilo hem boy çok sıkıntı.
Ne yiyebiliriz bu durumda? Ben sağlıklı beslenmiyorum. Ama hala boyum uzuyor.

Kiloludan kastın nedir? 1.70'e 100 fazladır fakat 1.80 e ortalama. Ayrıca hayır kilo verirsen uzamazsın fakat uzun süredir görüşmediğin insanlar "AAAAAA UZAMIŞSIN" diyebilir.

Senin yaşlarındayken boyum 185 - 186 cm di. Şimdi 33 yaşındayım ve boyum 191 cm.
Uzun boy kötü bir şey değil. Rahat ol. Akışına bırak. Boyunun avantajını spor aktivitelerinde kullanabilirsin. Kızlar genelde uzun erkeklerden hoşlanır. Ama gidip 160 cm lik kızla da gezemezsin yanında çanta gibi durur.

Çok kafaya takıyorsan halter ile meşgul olabilirsin boyun kısalmasa da kaldırdığın ağırlıkların etkisiyle uzama da olmaz.

Öncelikle şunu net belirtelim: Boyunun uzaması veya kısalması için senin yapabileceğin bir şey yok.
Daha uzar mısın? Olabilir de olmayabilir de onun içinde ne bir şey demek zor. Yani eklem açıklığın ve kıkırdak yapın normal boyuta ulaştı ve beyininde ki hormon (bir adı ve bölümü vardı ama ismini hatırlayamadım, esasen çok önemli de değil.) artık yeter diyorsa böyle kalabilirsin tabi tersi durumda da uzama ihtimalin var yani zamanla yaşayıp göreceksin ama şuan ki boyunu ve uzama ihtimalini baz alırsak söyleyebileceğimiz tek şey: Egzersiz veya daha iyisi bir spor dalı ile uğraşman çok yararlı olacaktır. Özellikle olması gerekenden zayıfsan kas zayıflığı ile ileri ki yaşlarda romatizmal ağrı çekebilirsin, (en kötü yanı bunu teşhis de edemiyorlar daha doğrusu fark edemiyorlar) aksi halde olması gerekenden kilolu isen o daha kötü eklemlere binen yük artacağı için yine yaşla beraber disk kaymaları veya aşınma yaşayabilirsin. Kısaca: Uzayıp uzamayacağını kafana takma, zamana bırak ve bir spor dalı ile uğraş. (yaşın itibariyle jimnastik ile başlayıp diğer branşlara yönelirsen çok daha verimli olur)
Senin yaşlarındayken boyum 185 - 186 cm di. Şimdi 33 yaşındayım ve boyum 191 cm.
Uzun boy kötü bir şey değil. Rahat ol. Akışına bırak. Boyunun avantajını spor aktivitelerinde kullanabilirsin. Kızlar genelde uzun erkeklerden hoşlanır. Ama gidip 160 cm lik kızla da gezemezsin yanında çanta gibi durur.

Çok kafaya takıyorsan halter ile meşgul olabilirsin boyun kısalmasa da kaldırdığın ağırlıkların etkisiyle uzama da olmaz.
Hocam çok doğru ifade etmişsiniz lakin tek bir yanlışınız var: Ağırlık kaldırmanın boy uzamasına olumsuz etkisi yok hatta gelişim çağında yırtılan kas gruplarını harekete geçirmek için bazı bünyelerde büyüme hormonunu arttırdığı için olumlu yönde bile sonuçlar var. (tabi bu çok ufak bir etki olduğu için yok saymak veya (+) / (-) bir sonucu yok demek yanlış olmaz.)

Benim arkadaşımın kardeşi var. O da boy konusunda takıntılıydı. Şimdi boyu 2,03 metre. Fakat pişman. Boyunun uzaması için bayağı uğraşmıştı çünkü. Senin boyun 1,9 metreyi geçer gibi geliyor bana.

Benim arkadaşımın kardeşi var. O da boy konusunda takıntılıydı. Şimdi boyu 2,03 metre. Fakat pişman. Boyunun uzaması için bayağı uğraşmıştı çünkü. Senin boyun 1,9 metreyi geçer gibi geliyor bana.
Pişman olma sebebi yüksek ihtimalle insanların her şeyi 1.75-1. 80 cm seviyesinde yapmasıdır ki o durumdan bende muzdaribim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı