16 yaşında alkolün zararları nedir?

lovemyers

Decapat
Makaleler
2
Arkadaşlar selam, akrabalarım ve arkadaşlarım sayesinde başladım içki içmeye, ortalama 3 ay oldu başlayalı.
2-3 haftada iki gün içiyorum, genelde 5 Tuborg Gold ile 1 volim içiyorum o günleri, bazen viski içiyorum.
16 yaşındayım, belli aralıklarla içiyorum.
Sağlığıma zarar verir mi?
Ne gibi zararlar verir?

Beğenmedim ile gülme emojisi atmak yerine soruya cevap verebilme yeteneğine sahipsiniz.

Arkadaşlar selam, akrabalarım ve arkadaşlarım sayesinde başladım içki içmeye, ortalama 3 ay oldu başlayalı.
2-3 haftada iki gün içiyorum, genelde 5 Tuborg Gold ile 1 volim içiyorum o günleri, bazen viski içiyorum.
Ne gibi zararlar verir?

Beğenmedim ile gülme emojisi atmak yerine soruya cevap verebilme yeteneğine sahipsiniz.
"Ne polisi alkol bey?" Desem zararını anlar mısın? İçmeni tavsiye etmem.

Ne gibi zararlar verir?

Bu yaşta başlamanız hiç doğru değil ileride çok ciddi sağlık problemleri yaşayacaksınız. Belki zor ama bırakmak zorundasınız.

Ne gibi zararlar verir?

16 yaşındasın bu kadar erken yaşta içmeni tavsiye etmiyorum, hiçbir derdin yokken eğlence olsun diye içiyorsun, büyüme çağındasın henüz bırak içme.
Ayrıyeten 16 yaşında bu parayı nereden buluyorsun? Emekçi babanın helal bir şekilde kazandığı parayı alkole mi yatırıyorsun? (eğer sen kendin kazanıyorsan istediğin gibi harca) dediğim gibiyse ailenize yazık hocam.

16 yaşındasın bu kadar erken yaşta içmeni tavsiye etmiyorum, hiçbir derdin yokken eğlence olsun diye içiyorsun, büyüme çağındasın henüz bırak içme.
Ayrıyeten 16 yaşında bu parayı nereden buluyorsun? Emekçi babanın helal bir şekilde kazandığı parayı alkole mi yatırıyorsun? (eğer sen kendin kazanıyorsan istediğin gibi harca) dediğim gibiyse ailenize yazık hocam.
Babam ile içiyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üstelik mide iltihabı, kalpte ritim bozukluğu, ağır karaciğer ve akciğer hasarları, beyin ve göz fonksiyonlarında bozulmalara yol açıyor. Hepsini de yakınlarımda gördüm iyi örnek oldu bana.

Yeni konular

Geri
Yukarı