16 yaşında bel-sırt-kalça ağrısı için ne yapılmalı?

vahşet123

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar. Daha 16 yaşındayım ve bu yıl baslıkta yazdığım bölgeler çok ağrımaya başladı. Yürürken, eğilirken, koşarken çok ağrı yapıyor. Spor yapıyorum ve bilgisayar başında uzun süre oturuyorum. Sporda haraket formlarının doğrusunu öğrendim ama alışkanlıktan dolayı bilgisayar basinda otururken dik oturmuyorum. Aklıma geldikçe düzeltiyorum. Doktora danışacagim fakat onun disinda öneriniz var mi?

Merhaba. Daha 16 yaşındayım ve bu yıl baslıkta yazdığım bölgeler çok ağrımaya başladı. Yürürken, eğilirken, koşarken çok ağrı yapıyor. Spor yapıyorum ve bilgisayar başında uzun süre oturuyorum. Sporda hareket formlarının doğrusunu öğrendim ama alışkanlıktan dolayı bilgisayar basinda otururken dik oturmuyorum. Aklıma geldikçe düzeltiyorum. Doktora danışacagim fakat onun disinda öneriniz var mi?

Dediğiniz gibi doktora gidecekseniz doktor zaten en mantıklı öneriyi verir. Kimse doktor değil, gideceğiniz doktordan daha iyi öneriyi verecek biri yoktur burada.

Fakat yine de bir cevap vermek gerekirse, ağrınız sürdüğü süre boyunca spor yapıp zorlamayın kendinizi. Belki ağrıya rağmen spor yaptığınız için ağrı geçmemiştir.

Duruş bozukluğunu andırıyor ilk şikayetin. Ama doktorun teşhisi daha uygun olacak. Geciktirmeden gitmeni tavsiye ederim. Düşmelerde kuyruk sokumu da hasar alıyor bazen. Utandığından doktora bile söylemeyenler oluyor. Sıcak bir duştan sonra doktora gidene kadar istirahat etmeni tavsiye ederim. Genelde benim yaptığım uygulama bu.

Arkadaşlar okul için devamsızlık hakkım kalmadığı için 15 Mayıs günü eğer seçim 2.tura kalırsa gidebilirim maalesef doktora.

Geri
Yukarı