16 yaşında BioNTech 1. doz deneyimim

Merhabalar. 16 yaşındayım. Dün sabah ilk doz BioNTech aşımı vuruldum, hafif bir kol ağrısı dışında herhangi bir yan etkisi görülmedi çok şükür. Okullar da bulaşın artacağını düşünüyorum. Şu an okula gidiyorum ve birçok kişi covit-19'a yakalanmış durumda.
Hocam siz de dikkat edin. Aşı korona olmamayı önlemez, corona olunca ağır geçmez yani yoğun bakım olayı gerçekleşmez.

Hocam siz de dikkat edin. Aşı korona olmamayı önlemez, corona olunca ağır geçmez yani yoğun bakım olayı gerçekleşmez.
Evet, biliyorum. Elimden geldiğince dikkat etmeye çalışıyorum. Fakat hemen hemen herkesin hayatında en az 1 defa gördüğü hiçbir kurala uymayan insan tiplerinin sorumsuzlukları yüzünden covit kapmamak büyük bir çaba gerektiriyor. Maske takmayan çok çocuk var, işimiz zor.

Evet, biliyorum. Elimden geldiğince dikkat etmeye çalışıyorum. Fakat hemen hemen herkesin hayatında en az 1 defa gördüğü hiçbir kurala uymayan insan tiplerinin sorumsuzlukları yüzünden covit kapmamak büyük bir çaba gerektiriyor. Maske takmayan çok çocuk var, işimiz zor.
Okul gerçekten sıkıntılı. Bende okula gidiyorum ve kurallara gerçekten uyan az kişi var. Birbirlerine maskesiz şekilde öksürenleri gördü bu gözler...

Bende bu sabah oldum hiç kalbinin yarım karış üstünde bir ağrı acı karışık bir şey hissetin mi?
Yok, hayır hissetmedim. Psikolojik bir durum olabilir. O bahsettiğiniz şeyi 1 sene önce geçirdiğim ameliyattan önce doktorun sakinleştirici iğneyi yapmasının hemen ardından hissettim. Kalbimin üstü boğazıma kadar yandı gibi oldu. Belki de aşıyı hızlı enjekte etmiş olabilir. Ve ya çok heyecanlanmış olabilirsiniz. Konunun uzmanı değilim tabi.

Ben 1. doz aşı olduğumda 3 gün kolumu kaldıramamıştım bakalım 2. doz da ne yaşayacağım.
Benim şuan kol ağrım geçmiş durumda yaklaşık olarak 18 saat kadar sürdü. Aman aman bir ağrı olmadı.
Okul gerçekten sıkıntılı. Bende okula gidiyorum ve kurallara gerçekten uyan az kişi var. Birbirlerine maskesiz şekilde öksürenleri gördü bu gözler...
Nelerine güveniyorlar anlamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı