16 yaşında boyum uzamıyor

Bak kardo sen ve herkese bir şey söyleyeyim; 16'yım ve boyum 172 falan ve uzamam durdu. Genetik olarak kaybediyorum annem 150 ve 180 üstü akrabamda yok zaten. Ama çok az kafaya takmışımdır boyu. Benimde tüm arkadaşlarım benden uzun ama ne yapayım yani. Bak sevgili konusunda okulun en güzel kızları, okulu geç direkt yabancı kızlardan bile çok ilgi alıyorum. Kavga konusunda da 1 kişiden dayak yememişimdir daha (ama çok dövüş sporu biliyorum ondan, dövüşmeyi bilmeyip de 190'lıklara kafa tutma). Dış görünüşünde düzeltebileceğin noktaları düzelt. Bilgi birikimini arttır. Bak ben yağ tulumuydum, spor yaptım hem vücudum baya fit hem de yüzümde yağ oranı düşünce fena yakışıklı bir şey oldum. Bunları yapınca hem özgüvende geliyor sana o özgüvenin getirdiği şeyler sayesinde de boyunu kafaya takmıyorsun zaten. Ha bu arada: "Keşke daha erken ve daha çok yatsaydım, keşke boy uzatıcı şeyler yapsaydım." falan deme çünkü bu işin %90'ı genetik senin yapabileceğin şey sayısı çok az. Vücudunuzla barışık olun, hayatınız düzene girer arkadaşlar. <3

Bak kardo sen ve herkese bir şey söyleyeyim; 16'yım ve boyum 172 falan ve uzamam durdu. Genetik olarak kaybediyorum annem 150 ve 180 üstü akrabamda yok zaten. Ama çok az kafaya takmışımdır boyu. Benimde tüm arkadaşlarım benden uzun ama ne yapayım yani. Bak sevgili konusunda okulun en güzel kızları, okulu geç direkt yabancı kızlardan bile çok ilgi alıyorum. Kavga konusunda da 1 kişiden dayak yememişimdir daha (ama çok dövüş sporu biliyorum ondan, dövüşmeyi bilmeyip de 190'lıklara kafa tutma). Dış görünüşünde düzeltebileceğin noktaları düzelt. Bilgi birikimini arttır. Bak ben yağ tulumuydum, spor yaptım hem vücudum baya fit hem de yüzümde yağ oranı düşünce fena yakışıklı bir şey oldum. Bunları yapınca hem özgüvende geliyor sana o özgüvenin getirdiği şeyler sayesinde de boyunu kafaya takmıyorsun zaten. Ha bu arada: "Keşke daha erken ve daha çok yatsaydım, keşke boy uzatıcı şeyler yapsaydım." falan deme çünkü bu işin %90'ı genetik senin yapabileceğin şey sayısı çok az. Vücudunuzla barışık olun, hayatınız düzene girer arkadaşlar. <3
Hiç bir kız kendinden kısa biriyle sevgili olmak istemiyor bunun dışında 16 yaşında dövüş sanatları yaparken nasıl hiç dayak yemedin merak ettim antrenmanlarda ilk zamanlarda genellikle yiyorsun uzun süreli gidenlerden ha başında eğer boks ya da kickbokssa kask oluyor zaten ama dayak yemeyi değiştirmiyor. Bunun dışı dövüş sanatı dediğin şey mucize vs. değil eskiden çok kiloluydum vs. yazmışsın hadi 1 bilemedin 2 yıldır gidiyorsun dur bunu yazdığına göre ama 15-20 kilo ağır birisi eger adrealin yönetmeyi biliyorsa sizi rahatlıkla alabilir. En son olarak da kızların ilgisine göre belirlemekten çok kendiniz neyden zevk alıyorsanız onu yapın. Vücut geliştirme ya da dövüş sporlari çoğunlukla zevk veren şeylerdir. İri bir vücut 175 falan olsan bile güzel duracaktır.

Hiç bir kız kendinden kısa biriyle sevgili olmak istemiyor
Aynen devam böyle, özgüveni olanlara kalsın kızlar :D
16 yaşında dövüş sanatları yaparken nasıl hiç dayak yemedin merak ettim antrenmanlarda ilk zamanlarda genellikle yiyorsun uzun süreli gidenlerden ha başında eğer boks ya da kickbokssa kask oluyor zaten ama dayak yemeyi değiştirmiyor.
Dayak yemek ve müsabakada/antrenmanda yenilmek apayrı şeyler. Kavga etmiyorsun orada, karıştırma.
ama 15-20 kilo ağır birisi eger adrenalin yönetmeyi biliyorsa sizi rahatlıkla alabilir.
Adrenalin yönetmeyi bilmekle, iyi kavga etmek arasında çok büyük bir ilişki yok böyle bir şeyi demenden zaten kavga hakkında çok bilgili olmadığını anladım, bilgilendireyim. Önemli olan 5 şey var: Teknik, Hız, Dayanıklılık, Güç ve Korkuyu yenmek. Hani hiç 1v3 atan insanda mı görmedin? 3 kişi çoğunluk olmanın getirdiği güç duygusuyla hem o esnada adrenalin yönetebilir hem de korkusunu bastırabilir. Ama tek olan eleman teknik biliyorsa, hızını ve gücünü ayarlayabiliyorsa içlerinden geçer. Şu sözün dövüşmeyi bilenler için o kadar sinirlendirici ve mantıksız bir cümle ki rencide etmeden ne yazsam bilemiyorum.

Aynen devam böyle, özgüveni olanlara kalsın kızlar :D

Dayak yemek ve müsabakada/antrenmanda yenilmek apayrı şeyler. Kavga etmiyorsun orada, karıştırma.

Adrenalin yönetmeyi bilmekle, iyi kavga etmek arasında çok büyük bir ilişki yok böyle bir şeyi demenden zaten kavga hakkında çok bilgili olmadığını anladım, bilgilendireyim. Önemli olan 5 şey var: Teknik, hız, dayanıklılık, güç ve korkuyu yenmek. Hani hiç 1V3 atan insanda mı görmedin? 3 kişi çoğunluk olmanın getirdiği güç duygusuyla hem o esnada adrenalin yönetebilir hem de korkusunu bastırabilir. Ama tek olan eleman teknik biliyorsa, hızını ve gücünü ayarlayabiliyorsa içlerinden geçer. Şu sözün dövüşmeyi bilenler için o kadar sinirlendirici ve mantıksız bir cümle ki rencide etmeden ne yazsam bilemiyorum.

Dediğin çoğu şey ringde kalıyor. Adrealin yönetmekle korkuyu yenmek aynı şey zaten. Bunun dışı 15-20 kilo fazla birine dalmanin akıl karı olmadığını anlardın dalsan adamın en az 3-4 kg kas kütlesi fazlası olacak senden obez vs. değilse bunun dışı normal kavga 1 bilemedin 2 dakika sürüyor dayanıklılık işe yaramıyor. Onun dışı iki üç bebe dövme dışı bir şey yapsan genelde çoğu kişinin bıçak tarzı şeyler getirdiğini debilirdin burada millete tavsiye verirken düşünüp verin. Şimdi boy konusuna girelim birkaç mesaj önce boyum keşke 5-6 cm uzun olsaydı yazmışsın şimdi boy değil öz güven ise yariyor diyorsun tamam yarıyor da 175 180 kıza yazılmaya çalışsan eğer, paran yoksa çok çılgın, arkadaş kalırsın bunu söylüyorum ve bunun saçma olduğunu söylerek en büyük abazanin kim olduğunu belli ettin bence 🤔 boyum 190 zaten. Gidip de sevgili yapmayıp ya boyum olsa yapardım demiyorum. En son dediğin 3 v 1'den eğer sarhoş ordusu yoksa karşında en az 2-3 yıl tecrübe gerektirir çoğu spor gibi bu da inanılmaz bir gelişim yapmıyor ve yararsız vs. desem millete tavsiye olarak vermem zaten.

Tamam yarıyor da 175 180 kıza yazılmaya çalışsan eğer, paran yoksa çok çılgın, arkadaş kalırsın bunu söylüyorum ve bunun saçma olduğunu söylerek en büyük abazanin kim olduğunu belli ettin bence 🤔

Arkadaşım 175, sevgilisi 178-79 2 yıldır çok güzel bir birliktelik içerisindeler. Çocuk zengin falan da değil ama senin düşüncene göre sevgili olamazlar, imkansız nasıl olur bu? 🤔 :D:D

Boyum 190 zaten. Gidip de sevgili yapmayıp ya boyum olsa yapardım demiyorum.

Bak sana yazışımda, şans verdim hatanı kabullenmen için çok konuşmadım. Hatanı kabul etmedin daha da saçmaladın üstüne üstlük benim söylemlerimi başka yerlere çektin. Bu yaptığın ne doğru, ne de senin için yarar getirir. Ulan binlerce kanıt var videolu, daha zayıf olanların kendisinden büyük olanları parçaladığı, herif hala "senden daha kiloluysa seni yer, parçalar, ham yapar, boyum 190, yok eder" kafasında. Yazık da ne yazık.
Son olarak ufak ama büyük etkili bir söz; ihtiyacı olana o zararsız motivasyonu vermek kötü bir şey değil. Verebiliyorsan ver, vermiyorsan da susmayı bil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Seni yer seni parçalar demedim. Eğer yukarıda ne yazdığımı okusan adamakıllı anlarsın. Onun dışı konu çarpıtma falan yapmadım verdiğin tavsiyenin gerçek hayatta riskli olduğundan bahsettim. Onun dışında az önce boy önemsiz demedin ama oraya getirdin ben özgüvenin önemli olduğunu tabi biliyorum. Ama boyun da etkisi var yine de bunu söyledim zaten. Bunun dışı tanımadığın insanlara saçma sapan laflar söyleyip yalandan hikayelere anlatmaktan daha iyi şeyler yapabilirsin hadi kolay gelsin.

Ortopedi. sen sol el bileğinin filmini çektirt ve doktora : 'büyüme plağım kapanmış mı de' o sana cevap verecektir büyüme plağın kapandıysa eğer boy uzamasını unut uyku falan da işe yaramaz o süreçten sonra . erkek için boy herşeydir seçimleri bile uzun boylu olanlar kazanıyor amerikada'da türkiye'de de böyle.
Tam incelsin, sana kalsa çocuk ölmeli :D kaç kızdan red yedin acaba boyun 165 diye.

Geri
Yukarı