16 yaşında kas yapilir mi?

safab_48

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Monster Abra v16.6.6 i5 10200h gtx 1650ti 16gb ram 500gb ssd
Merhaba. 16.5 yaşındayım boy 174 kilo 62 vücuduma en azından şekil, durus verecek kadar kas yapmak istiyorum. 2 tane 5 kılık dambilim var. Bazıları gelişim tamamlanmadan yapılmaz diyor. Ağır hareketler yapmıyorum zaten daha yeni başladım. Sizce yapmak gelişimi etkiler mi?

Hayır niye etkilesin, bunu diyenler +40 yaş mı? Ben 16 yaşımda başladım başladığım günden beri uzuyorum hala.

Merhaba. 16.5 yaşındayım boy 174 kilo 62 vücuduma en azından şekil, durus verecek kadar kas yapmak istiyorum. 2 tane 5 kılık dambilim var. Bazıları gelişim tamamlanmadan yapılmaz diyor. Ağır hareketler yapmıyorum zaten daha yeni başladım. Sizce yapmak gelişimi etkiler mi?
Çok fazla ağırlık altına girmezsen pek birşey olmaz.

Boy uzunluğundan vs. bahsediyorsanız sadece genetikle alakalı bir şey boyun kısaysa kısadır uzunsa uzundur yaptığın spor boyunun uzamasını ve kısa kalmanı sağlamaz. Genel gelişim olarak da spor yapmak gelişimi yavaşlatmaz aksine daha sağlıklı bir gelişim süreci sağlar.

Boy uzunluğundan vs. bahsediyorsanız sadece genetikle alakalı bir şey boyun kısaysa kısadır uzunsa uzundur yaptığın spor boyunun uzamasını ve kısa kalmanı sağlamaz. Genel gelişim olarak da spor yapmak gelişimi yavaşlatmaz aksine daha sağlıklı bir gelişim süreci sağlar.

Kutayfit gibi sadece 40 kglik ağırlık kaldirip bırakırsan kas olmaz bence.

Abartili kas değil de şekil bir duruş olsun en azından.

Abi 10kglik de ağır olabilir diye düşünüyorum şuan elimde bu var.
Böyle şeyler olursa (tabi cebin müsait ise) gerçekten gözle görülür değişimler görebilirsin. İkinci el de alabilirsin letgo gibi yerlerden. Barfiks çubuğu Bench gibi şeyler ile de olabilir. Ben de spora ilk başladığımda evde başladım. Ama şunu unutmayın salon her daim daha iyi olacaktır.

5 kg dumbellar ile bir yere kadar gelişebilirsin çünkü kas kütlen artacak ve o dumbellar kasa gerekli şiddeti gösteremeyecek bu süreden sonrasında spor salonu şart ayrıca boyu kısaltmaz ama boy uzamasında yavaşlamaya neden olabilir ben 17 yaş civarı başladım boyum 179'du şu an 18'im boyum 183

Yeni konular

Geri
Yukarı