5 kg dumbbell ile kas yapilir mi?

ömer322

Femtopat
Daha fazla  
13 yasindayim boyum 160. 5 kg dambil almak istiyorum ama o dambil ile kücük olsa da kas yapar miyim, güçlenir miyim?

Bir yerden sonra hiç bir etkisi olmaz. Benim önerim spor salonuna kayıt olman. Orada hem hocalar yardımcı olur hem de daha sağlıklı bir yeme içme ve spor programı verirler. Ayrıca merak etme, kas yapan; kas yapan başka birinden nefret etmez. Hatta başladığı için gurur duyar.

13 yasindayim boyum 160. 5 kg dambil almak istiyorum ama o dambil ile kücük olsa da kas yapar miyim, güçlenir miyim?

Dumbelldan daha çok vücut ağırlığına yön ver. Vücut ağırlığı ile çok güzel bir şekilde kas geliştirebilirsin. Evde yapıcan sanırım. Evde de belli bir yere kadar güzel bir şekilde vücut yapılabilir. Kendimden biliyorum. Sadece azim ve çalışmak gerekiyor.

Boyun kısa zaten vücut ağırlığı antremanları yap farkı hissedersin. 15-16 yaşına gelince spor salonuna kayıt olursun.

Olur niye olmasın. Bir yerden başlamak lazım. Bol bol şınav çek, barfiks, dips yap. Dumbell ile de kol kaslarını izole çalışabilirsin mesela. Parklara gidebilirsin etrafında varsa. Calistenics sporunu bir araştır derim. Vücut ağırlığınla yapabileceğin bir spor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı