16 yaşında kas yapma

Genelde on altı yaş, başlanacak en küçük yaş olarak kabul edilir. Gelişimi kötü etkileyebilir. Fakat düzgün bir spor ile kombine etmen çok daha doğru olur. İlk önce kilonuzun düzgün bir şekilde arttırmanız lazım. Kilonuz çok düşük, yaklaşık altmış altı kilo civarı değişimi görebilirsiniz. Kilo alırken çok yağlanmanız da önemli. Yağlanmak kaslı görünmeye yararlı olur ama sadece kıyafet içinde. Ek olarak besin ihtiyacınızın eksik olmaması lazım gelişim zamanı. Bu da sadece proteinden ibaret değildir. En önemlisi sizin için karbonhidratlar olacaktır. Bu da sizin fazla öğün yemenize sebep olarak, kilo aldıracaktır. Ek olarak kuru yemiş bu iş için uygundur. Düzgün antrenman programı ile bir sene sonra on iki kilogram kütle alabilirsiniz. Bunun 4-8 kilo arasını kas olarak. Dört kilogramı yağ almanız başlangıç için iyi olacaktır. Ayakta ağır çalışmadığınız ve bunu başka sporlar ile kombine ettiğiniz taktirde sizi olumlu etkiyecektir. En önemlisi gelişim için beslenmedir. Kilo almanız kas için sizin gelişiminizi de olumlu etkiyecektir. Şunu söylemek isterim, bu kiloda kas yapmanız pekte olası değil. Yani görünecek düzeyde. Tabi bu kişinin görsel zevkine ve amacına göre değişir. Fakat ilk önerim beslenmedir sizin için. Kilo almadan olmaz. Yemek yemeden (Gerçek anlamda yüklü miktarda.) bu iş olmaz. İnanın ki yaptığınız her kas güzel görünecektir. O kadar emekten sonra tek gramı bile sizin için değmiş ve değişmiş bir görüntü olacaktır. Kendiniz ile barışık olup siz beğendikten sonra, gerisinin pek önemi kalmıyor açıkçası. Sağlıklı günler dilerim.
Bende kilo almak istiyorum ama alamıyorum. 49'dan elliye çıkana kadar çok uğraştım. Sizce nasıl kilo alabilirim?

Merhabalar 16 yaşındayım boyum 176 kilom 50. Sizce kas yapsam kötü durur mu?

Merhabalar, yakalandın ! :D

Erken yaşta saç beyazlaması 14 gün içerisinde 1 yaş geriledin mi ? Benim gözümden hiç bir şey kaçmaz :)

Konuya gelince. Cidden çok zayıfsın... Kilo alman yeterli kas yapmana gerektirecek bir durum yok. Hem istesen de kas yapamazsın, vücudunu az çok tahmin ediyorum. Benim de bir sürü arkadaşım var senin gibi. Çok can sıkıcı durum olabilir. Vücudun kas yapacak tipte değil, kilo çok zor alabiliyorsun. Ne kilo verebiliyorsun, ne de kilo alabiliyorsun.

Cici bebe ye. Cici bebe'yi süt ile karıştırıp yiyebilirsin. Extra'dan istersen üstüne Kakao tarzı şeyler dökebilirsin. Kilo al boşver kası.

Bu yaşta Fitness'a gitmen uygun değil... Yaşının 18-19 olmasını bekle. "Kas yaparım hurra" diyip atlarsan Dumbell'a haltere olmaz. Moralini bozmak istemem fakat halter ile çalışacaksan en az 1 yıl. "Belirgin olmasını istiyorum, biraz da sertleşsin yeter." dersen en az 5 ay. Daha iyi bir şey istiyorum dersen 2-3 yıl.

Fitness'a gidip halter kaldırman bu yaşta zararlı. Boy gelişimini durdurursun... Boyun uzamaz daha benden demesi.

Olan kası güçlendirmek istiyorsan git şınav ve mekik çek biraz sertleşir ve güçlenir.

Bu konuyu gördün her halde?

=> Dambıl İle Kas Yapılır mı ?

Burada ki dediklerimi mutlaka oku biraz aydınlanırsın diye umuyorum ^^

İyi günler. İyi forumlar =)

Merhabalar, yakalandın ! :D

Erken yaşta saç beyazlaması 14 gün içerisinde 1 yaş geriledin mi ? Benim gözümden hiç bir şey kaçmaz :)

Konuya gelince. Cidden çok zayıfsın... Kilo alman yeterli kas yapmana gerektirecek bir durum yok. Hem istesen de kas yapamazsın, vücudunu az çok tahmin ediyorum. Benim de bir sürü arkadaşım var senin gibi. Çok can sıkıcı durum olabilir. Vücudun kas yapacak tipte değil, kilo çok zor alabiliyorsun. Ne kilo verebiliyorsun, ne de kilo alabiliyorsun.

Cici bebe ye. Cici bebe'yi süt ile karıştırıp yiyebilirsin. Extra'dan istersen üstüne Kakao tarzı şeyler dökebilirsin. Kilo al boşver kası.

Bu yaşta Fitness'a gitmen uygun değil... Yaşının 18-19 olmasını bekle. "Kas yaparım hurra" diyip atlarsan Dumbell'a haltere olmaz. Moralini bozmak istemem fakat halter ile çalışacaksan en az 1 yıl. "Belirgin olmasını istiyorum, biraz da sertleşsin yeter." dersen en az 5 ay. Daha iyi bir şey istiyorum dersen 2-3 yıl.

Fitness'a gidip halter kaldırman bu yaşta zararlı. Boy gelişimini durdurursun... Boyun uzamaz daha benden demesi.

Olan kası güçlendirmek istiyorsan git şınav ve mekik çek biraz sertleşir ve güçlenir.

Bu konuyu gördün her halde?

=> Dambıl İle Kas Yapılır mı ?

Burada ki dediklerimi mutlaka oku biraz aydınlanırsın diye umuyorum ^^

İyi günler. İyi forumlar =)
Yani ne diyeyim helal olsun nasıl fark ettiniz şaştım doğrusu. Cici bebe tarifinizi uygulayacağım. Sizce 60 kiloya ulaşmam ne kadar sürer? Teşekkürler bu arada.

Yani ne diyeyim helal olsun nasıl fark ettiniz şaştım doğrusu. Cici bebe tarifinizi uygulayacağım. Sizce 60 kiloya ulaşmam ne kadar sürer? Teşekkürler bu arada.
Laptobu yemeye başlayarak kilo alabilirsin mesela :ROFL: (Tadı çok güzel ama alışman lazım).

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende kilo almak istiyorum ama alamıyorum. 49'dan elliye çıkana kadar çok uğraştım. Sizce nasıl kilo alabilirim?
Kolay kilo almak yoktur. Yemek yemek, daha çok yemek. Kısacası karbonhidrat. Bu yüzden size fitness sporunu başka sporla kombine etmelisiniz yazdım. Mesela basket ile yaparsanız ve fitness sporunu düşük ağırlık ile sadece kilo alırken sıkılığı sağlamak için alırsanız bu yaşta iyi olacaktır. Basket ise normal egzersiz için ve bu dönemde kolesterol seviyesini düzgün kalmasına destek olacaktır. Bu sayede vücuda besin düzgün miktarda girer, gelişim güzel ilerler. Kilo alır, kendinizi iyi hisseder ve sınav sonrasında o gaz ile atılırsınız. Hatta bu zamanlarda iki günde bir kendinize iki saat spor süresi ayırmakta çok değildir. İnternet üzerinde günlük besin ihtiyacınızı çıkarabileceğiniz siteler var. Ortalama değer çıkarır, karbonhidrat ihtiyacınıza bakın. Sonrasında onu yavaşça arttırmaya çalışın. Olmadı günlük öğünlerinizde bol karbonhidratlı besinler alın.

Kolay kilo almak yoktur. Yemek yemek, daha çok yemek. Kısacası karbonhidrat. Bu yüzden size fitness sporunu başka sporla kombine etmelisiniz yazdım. Mesela basket ile yaparsanız ve fitness sporunu düşük ağırlık ile sadece kilo alırken sıkılığı sağlamak için alırsanız bu yaşta iyi olacaktır. Basket ise normal egzersiz için ve bu dönemde kolesterol seviyesini düzgün kalmasına destek olacaktır. Bu sayede vücuda besin düzgün miktarda girer, gelişim güzel ilerler. Kilo alır, kendinizi iyi hisseder ve sınav sonrasında o gaz ile atılırsınız. Hatta bu zamanlarda iki günde bir kendinize iki saat spor süresi ayırmakta çok değildir. İnternet üzerinde günlük besin ihtiyacınızı çıkarabileceğiniz siteler var. Ortalama değer çıkarır, karbonhidrat ihtiyacınıza bakın. Sonrasında onu yavaşça arttırmaya çalışın. Olmadı günlük öğünlerinizde bol karbonhidratlı besinler alın.
Karbonhidrat kısa sürede yakılmaz ise yağa dönüşür en mantıklı kilo alış protein yoluyla kilo almak değil mi?

Kilo almak için karbonhidrat, yağ ve şekerli yiyecek veya içecek ürünler lazım.

Makarna, patates kızartması, yumurta (Haşlanmış değil.) ve daha nice şeyler yiyebilirsiniz. Açıkçası bu metobalizmaya bağlı bir durum. Kilo almak istiyorsanız çok yemek yiyin. Özellikle de ekmek. Çünkü, karbonhidrat fazla.

Akşamleyin yemek yiyin yatın. Bana kalırsa kilo almak daha kolay :D Çünkü, sadece yemek yiyip hareketsiz kalıyorsun o kadar :D Her neyse :)

60 Kiloya ulaşmanızın cevabı sizde saklı =) (Profosyonelce konuşmalar jsjs.)
Şaka maka bir yana en kötü 1 ay sürer.

Spor yapmayın yoksa kas oluşur. İlk önce yağ depolayın. Yağ oluştuktan sonra kas yaparsınız. Yağ hızlı bir şekilde kasa dönüşür.

Buyur bu adama güvenebilirsin :) Sözü uzmanlara yani işi bilenlere bırakıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Myfitnesspal vardı geçen baktım ama giriş yapmadı. Uygulama önerirseniz daha iyi olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı