16 Yaşında Kilo Almak

Dostum ben 21 yaşında 1.75 boy ile 55 kiloyum :) 19 yaşımda diyetisyene gittim bana bir kilo alma diyeti + protein tozu önerdi. Ya dağılımı düzenli olsun diye spor yapma düzenide yazdılar. 3 ay da tıka basa kendimi zorlayarak yedim içtim spor yaptım derken 59 kilo olabildim. Diyeti bıraktıktan sonra 55 kiloya 1 haftada düştüm :D

Yani genetikse uğraşma oluruna bırak bence...

15 Yaşında 1.63 m ve 76 kiloyum. Fazla kilo iyi değildir zira ben şu an kilo vermeye çalışıyorum. 9 Şubat'ta 80 kiloydum, 4 kilo verdim. Ve sanırım genetik zira annem de kilolu. Yani bence o kiloda kalmalısın arkadaşım. :)

Son düzenleme:
Kilo almak kadar kolay bir şey mi var ya. Olabildiğince durağan yaşa ve sürekli beyaz ekmek,şekerli ve tuzlu şeyler ye. Abartma yoksa obez olursun.

Kilo almak, kilo vermekten daha zor bir olaydır bu bir. İkincisi eğer genetikse arkadaşın dediği gibi oluruna bırak yapacağın şeylerin pek bir etkisi olmaz.

Kilo almak kadar kolay bir şey mi var ya. Olabildiğince durağan yaşa ve sürekli beyaz ekmek,şekerli ve tuzlu şeyler ye. Abartma yoksa obez olursun.
Ah keşke o kadar kolay olsa :)

Ah keşke o kadar kolay olsa :)
Şu bir gerçek ki ne kadar az hareket edersen metabolizman da o kadar yavaş çalışır. Bu birdenbire olacak bir şey değil, biraz zaman lazım tabii. Ama şöyle de bir şey var, yağ ve karbonhidrata biraz fazla yüklenilirse gayet de kilo alınıyor.

Hareketsiz yaşayan biri için belki çok zor olmayabilir ancak ben gibi biri için gerçekten çok zor oluyor.
Günlük kalori ihtiyacımın üzerine çıkabilmem için bile çok tüketmem gerekiyor.
Yiyerek alınmıyor o kadar kalori, mecburen takviye alıyorum ben. 1 hafta oldu başlayalı :) Fark yok henüz.

Hareketsiz yaşayan biri için belki çok zor olmayabilir ancak ben gibi biri için gerçekten çok zor oluyor.
Günlük kalori ihtiyacımın üzerine çıkabilmem için bile çok tüketmem gerekiyor.
Yiyerek alınmıyor o kadar kalori, mecburen takviye alıyorum ben. 1 hafta oldu başlayalı :) Fark yok henüz.
Zamanla olur ya dert etme. :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı