16 yaşında nasıl fitness yapılmalı?

Tr_temhA

Hectopat
Fitnessa ayın beşinde başladım Full body yapıyorum. Amacım hem kas olarak gelişmek hem de kilo vermek. Haziran'da okul biteceği için daha iyi yoğunlaşacağım ama en fazla 1 ay daha gidebileceğim çünkü Temmuz'dan itibaren köye vs gideceğim için spora yazılmayacağım. Okul başlayınca da derslere yoğunlaşacağım belki başlarım. Hayatımdan beyaz ekmeği çıkarttım. Hafta sonları yersem kepek ekmek yiyorum. Şu BİM'de satılan kare dilimlilerden 2-3 tane. Hafta içi de okula gitmeden yulaf yiyorum pratik olduğu için ve öğlenleri de hafif şeyler yemeye çalışıyorum. En fazla 800 kalori vs alıyorum öğlenleri. Aldığım kalorinin üstünde harcamaya çalışıyorum. 15-16 gündür sürdürüyorum diyeti ve bugün yemekten önce ölçüldüğümde 1 kilo verdiğimi gördüm. Tavsiyeleriniz nelerdir?
Haftanın 4 günü Full body yapıyorum ve 1 günü kardiyo tempolu yürüyüş yapıyorum. Kardiyorda en az 500 yakıyorum. Haziran'da neredeyse her gün kardiyo yapmayı düşünüyorum ve haftada 4 gün Full bodye devam etmeyi düşünüyorum. Sizin tavsiyeleriniz nelerdir? Boy 171-172 falan kilo 84 yaş 16.
Full bodyde yaptığım hareketler:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Amacın direk kas yapmak olmasın. İlk başta vücudun sağlıklı bir forma kavuşsun ondan sonra bas ağırlığı kası falan.

Kreatin falan kullanabilirsin ayrıca.

Amacın direk kas yapmak olmasın. İlk başta vücudun sağlıklı bir forma kavuşsun ondan sonra bas ağırlığı kası falan.

Kreatin falan kullanabilirsin ayrıca.

Hocam doğal yollarla gelişmeyi düşünüyorum. Bir de zaten amacım hemen hulk gibi olmak değil. Kilo olarak 70 olayım, vücut toparlansın yeter.

Hocam doğal yollarla gelişmeyi düşünüyorum. Bir de zaten amacım hemen hulk gibi olmak değil. Kilo olarak 70 olayım, vücut toparlansın yeter.
Hocam yağ yakımı odaklı hareketler yapın. Vücut ağırlığı ile yapın mümkün ise.

Mekik, şınav, plank vs. gibi. Kilo derdiniz bittiğinde artık ağırlıklı meikik, şınav, squat, press vb. hareketlere geçin.

Kaslarınıza yedire yedire yapın bu hareketleri. Öyle yarım şınav çekmeyin. Burun kısmı neredeyse uere kadar değsin. Nizami yapın bütün hareketleri.

Hocam salon hareketleri yapıyorum. Zaten yağ yakımı yapıyor.
Tamamdır hocam gayet güzel. Zaten yaptıgınız zaman kaslarınız hafif de olsa gelişecek. Yağ fazlalığı gitsin o zaman kasları parçalamaya başlayacağız.

İşin profosyoneli değilim bu arada. Ağırlık yapmadan önce bilen birine sorman daha iyi olur.

Geri
Yukarı