16 yaşında nasıl para kazanabilirim?

Şimdi ben barınma, yaşama, temel hak ve ihtiyaçlarımı karşılayabiliyorum. Ancak her istediğimi alıp her istediğimde dışarı çıkıp para harcayamıyorum. Altıma bir araba çekip güzelce hayatımı yaşayamıyorum, daha bir sürü şeyden eksiğim. Mecbur olarak çalışarak bir şeyleri elde etmeliyim çünkü Türkiye'de yaşıyorum. Umarım anlatabilmişimdir hocam, fikrinizi yanlış buluyorum.
Bunun için bana isyan etmeyeceksin, enflasyonun sebebi benim yorumum değil, doların da bu denli çok olması benim yorumumdan değil, vergileri de sana ben kitlemiyorum. Saçmalamışsın yani, o zaman 16 yaşında her çocuk altına araba çekmek için çalışsın, hem okul, hem tahsil için koştururken bu ülkede araba alman için 15 seneye ihtiyacın var.

O yaşta bir çocuğun tek gayesi para kazanmaksa ya internetten kendini geliştirmeli, web marketing'e odaklanmalı, ya da iyi bir eğitim öğrenim hayatı edinmek için çabalamalı, onun dışında da yazın mutlaka yarı zamanlı işlerde çalışmalı. Benim bahsettiğim bu.

Gelip niye bana enflasyon yüzünden artan hayat pahalılığını yazıyorsun?

Peki ne yapmalıdır?
Dil öğrenmeli, okuluna sıkı sıkı sarılmalı, üniversite sınavına hazırlanmalı, boş zamanlarını değerlendirmeli, çünkü bir daha asla o kadar boş zamanı olmayacak.

Yaz aylarında yarı zamanlı işlere girip çalışmalı, bak diyorum "yarı zamanlı.", maalesef ekonomik açıdan adil bir ülkede yaşamıyoruz, bunun çözümü de erken yaşta işe girmek değil, kendini geliştirmektir.

Yaşama, barınma, beslenme gibi temel hak ve ihtiyaçlarını karşılayamıyorsan, çalışmaya başla, ancak bunlara sahipsen, senin çalışmak gibi bir hedefin o yaşta olmamalı, git oku, dil öğren, güzel bir üniversite kazan.

Anlamıyorum yeni nesilde ki bu erken yaşta para kazanma hevesini ben.
Yeni nesil kendi hayallerini gerçekleştirmek için annesini babasını beklemeye muhtaç kalmak istemiyor doğal ve içgüdüsel bir şey. Haklı da olabilirler bir de üniversite okuyup iş bulamayanları görünce üniversite okuma istekleri kaybolabilir.

Bunun için bana isyan etmeyeceksin, enflasyonun sebebi benim yorumum değil, doların da bu denli çok olması benim yorumumdan değil, vergileri de sana ben kitlemiyorum. Saçmalamışsın yani, o zaman 16 yaşında her çocuk altına araba çekmek için çalışsın, hem okul, hem tahsil için koştururken bu ülkede araba alman için 15 seneye ihtiyacın var.

O yaşta bir çocuğun tek gayesi para kazanmaksa ya internetten kendini geliştirmeli, web marketing'e odaklanmalı, ya da iyi bir eğitim öğrenim hayatı edinmek için çabalamalı, onun dışında da yazın mutlaka yarı zamanlı işlerde çalışmalı. Benim bahsettiğim bu.

Gelip niye bana enflasyon yüzünden artan hayat pahalılığını yazıyorsun?

Dil öğrenmeli, okuluna sıkı sıkı sarılmalı, üniversite sınavına hazırlanmalı, boş zamanlarını değerlendirmeli, çünkü bir daha asla o kadar boş zamanı olmayacak.

Yaz aylarında yarı zamanlı işlere girip çalışmalı, bak diyorum "yarı zamanlı.", maalesef ekonomik açıdan adil bir ülkede yaşamıyoruz, bunun çözümü de erken yaşta işe girmek değil, kendini geliştirmektir.
Hocam zaten bunların hepsini para için yapmıyor mu?

Yeni nesil kendi hayallerini gerçekleştirmek için annesini babasını beklemeye muhtaç kalmak istemiyor doğal içgüdüsel bir şey. Haklı da olabilirler bir de üniversite okuyup iş bulamayanları görünce insanın şevki kırılabilir.

Niye hayallerini gerçekleştirmek için annelerini babalarını beklesinler? Bu cümleleri nereden alıyorsunuz Allah aşkına... 🤣

Ne içgüdüsünden bahsediyorsun doğada hayatta kalmıyorsun, küçücük bir çocuğun o yaşta yapabileceği en baba iş yazın yarı zamanlı çalışmaktır.

Sana şevkinin nasıl kırılacağından bahsedeyim mi? Bırak okuduğun okulu, önüne gelen vasfının yettiği ilk işe gir. İlk ayında yaşadığın hayata lanet edersin. Bu şevkini kırar. Japonya'da devlet çocukları yaz aylarında yarı zamanlı işlerde çalışmaya zorlar, iş yerlerinin de devlete bu konuda rapor vermesi (çalıştıranlar) ve çocuğa olabildiğince nazik davranması gerekir, amaç lise çağında bir insana çalışmanın kötü olmadığını, kendi parasını kazanmanın verdiği hissi tattırmaktır.

Hocam zaten bunların hepsini para için yapmıyor mu?
Evet, gelecekte iyi bir iş sahibi olmak için yapıyorsun, vasıf denilen şeyi elde etmek için yapıyorsun. Anlamıyorum ne anlatmaya çalıştığını...

Niye hayallerini gerçekleştirmek için annelerini babalarını beklesinler? Bu cümleleri nereden alıyorsunuz Allah aşkına... 🤣
Eksik konuşmuş olabilirim. Kastettiğim şey bazı hayallerini okulu bitirene kadar gerçekleştiremiyorlar daha erken gerçekleşmesi için annelerinin babalarının gerçekleştirebilmesi lazım o imkan da şimdilik yoksa gelmesini beklemek istemiyorlar.

En basit örnek güzel bir bilgisayara sahip olmak. Bunu büyüyünce insan kendi parasıyla alarak gerçekleştirebilir ama okulu beklemek sıkıcı gelir anneden yada babadan ister onlar da alamazlarsa alma imkanı bulmalarını beklemek sıkıcı gelir.

Eksik konuşmuş olabilirim. Kastettiğim şey bazı hayallerini okulu bitirene kadar gerçekleştiremiyorlar daha erken gerçekleşmesi için annelerinin babalarının gerçekleştirebilmesi lazım o imkan da şimdilik yoksa gelmesini beklemek istemiyorlar.

O imkanı o yaşta çalışarak alamazsın. Ya bir şekilde sıfır sermaye ile ticarette şanslı olup başarı yakalayacaksın, ya da yapabileceği en mantıklı şeyi yapıp internetten nasıl para kazanacağını öğreneceksin, onun dışında "çıkayım dışarı iş bulayım çalışayım." diye bir şey yok, o hayallerle gidersen vasıfsız işlerde ezilir büzülürsün, gerçekliğe hoş geldin.

Web marketing, sosyal medya yönetimi, içerik hazırlama, makale yazma, grafik tasarım, web yazılım, bunlar her lise çağında insanın kendini geliştirdiği sürece para kazanabileceği türden meslekler, çok değil 5 sene önce ben lisedeyken HTML, CSS, Bootstrap ve jquery kullanarak web site tasarımları yapar satardım internette, çok da para kazanmazdım ama hiç ailemden harçlık bile almama gerek olmuyordu, İngilizce biliyorum, makaleler yazardım ve makale başına 1 dolar kazanırdım, bunları ben başardıysam, yeni nesil hayli hayli başarır.

Şuan başarılı olduğum her şeyi küçükken yapmış olduğum şeylere borçluyum, ben para babası bir ailede büyümedim, durumumuz da iyi değildi, ama temel yaşam haklarımın hepsine sahiptim, ben de kendimi geliştirdim.

O imkanı o yaşta çalışarak alamazsın. Ya bir şekilde sıfır sermaye ile ticarette şanslı olup başarı yakalayacaksın, ya da yapabileceği en mantıklı şeyi yapıp internetten nasıl para kazanacağını öğreneceksin, onun dışında "çıkayım dışarı iş bulayım çalışayım." diye bir şey yok, o hayallerle gidersen vasıfsız işlerde ezilir büzülürsün, gerçekliğe hoş geldin.

Web marketing, sosyal medya yönetimi, içerik hazırlama, makale yazma, grafik tasarım, web yazılım, bunlar her lise çağında insanın kendini geliştirdiği sürece para kazanabileceği türden meslekler, çok değil 5 sene önce ben lisedeyken HTML, CSS, Bootstrap ve jquery kullanarak web site tasarımları yapar satardım internette, çok da para kazanmazdım ama hiç ailemden harçlık bile almama gerek olmuyordu, İngilizce biliyorum, makaleler yazardım ve makale başına 1 dolar kazanırdım, bunları ben başardıysam, yeni nesil hayli hayli başarır.

Şu an başarılı olduğum her şeyi küçükken yapmış olduğum şeylere borçluyum, ben para babası bir ailede büyümedim, durumumuz da iyi değildi, ama temel yaşam haklarımın hepsine sahiptim, ben de kendimi geliştirdim.

Birinci paragrafa cevabım lise çağındayken mesleki eğitim merkezi'nde çalışarak para kazanabilirler.
İkinci paragraf kabul üçüncü paragraf tamam.

Yazın biyerlerde çalışabilirsiniz, oyun itemları satabilirsiniz, oyunlar için eklentiler yazıp satabilirsiniz, @Eren AK'ın dediği gibi borsayada atılabilirsiniz, ama riskli, kesin kazanamayabilirsiniz yani aynı şekilde kaybededebilirsiniz.

Hocam para olmadığı için eğlenemeyebiliyoruz veya fiyatlar yüksek olduğu için, en basitinden spor salonu gitmek istesek benim gördüğüm kadarıyla 400 TL civarı bir şey ve telefon vb. eşya fiyatları falan bu ekonomide aileyi zorlamak istememek veya alım gücünün şu anki durumunu yüzünden artık yetişememek bu şeylere vs.

Nasıl item satabilirim.

Çırak gibi bir tanıdığın veya yakın olduğun biri varsa yanında ikinizinde memnun olcağı bir fiyata çalışabilesin hem de iş öğrenirsin.

Hayır maalesef yok.

Zaten o yüzden kazançlı ancak bir o kadar kayıpta edebilir. Şimdi bazıları diyecek adamın parası olsa niye konu açsın, o da doğru ancak daha fazla para istiyor olabilir belki bir ihtimal diye demiştim.

Borsayı nerede kullababilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı