16 yaşındaki birisi için Gainer önerisi

omersseven

Decapat
Daha fazla  
Merhaba ben 16 yaşındayım, 1.80 ve 55 kilo'yum ve bu zarganalık beni çok ama çok etkiliyor. Kilo almak istiyorum 1 aydır sabahalrı 4 yumurta kahvaltılık, ögle haşlanmış patates veya makarna, akşamda akşam yemeği gece uyumadanda 2 haşlanmış patates ve 2 yumurta şeklinde besleniyorum ama kilo alamıyorum. Gecen sporcu bir akadaşım geiner önerdi be nde tavsiye almak istedim, spora da başlayacagım. Bazen gercekten geç kalkıyorum saat 12,1 gibi kahvaltı öğününü kaçırıyorum.

Sorum: Geiner almakmı, pirinç, makarna gibi ürünler alıp devam mı etmeliyim.

Kahvaltıda hiç karbonhidrat almıyor musunuz? Karbonhidrat miktarını arttırabilirsiniz. Pirinç unu gibi alternatifler de etkili olacaktır. Eğer hala kilo almakta zorlanıyorsanız ya da iştah sorunları yaşıyorsanız sıvı kalorili beslenebilirsiniz.

Yumurta çok tok tutucu bir şey yemekte zorlanıyor isen sabahları yumurta yerine daha lifi az ve insülini çıkarıp indiren besinler alman daha iyi olabilir eğerki beslenmede sıkıntı çekiyor isen. Beyaz pirinç gibi.

Kalori hesabı yapmalısın günlük kalori ihtiyacının 500 üstünde beslenmeye çalış. Kilo alamıyorum diye bir şey yok sen kalorisiz besleniyorsan kilo alamazsın. Gainer'dan istersen günde 10 servis al ihtiyacın olan kalorinin altındaysa kilo alamazsın.

İlk ay bende gainer kullandım, kilo almamda yardım etti ama gainer sihirli değnek değil tüm olay kaloride gainer karbonhidrat ağırlıklı destek veriyor sadece.

Yani kısacası kalorini hesapla, günlük protein karbonhidratını hesapla karbonhidrat yetersiz ile gainer alabilirsin ben kullandığımda Hardline kullanmıştım, BigJoy da güzeldir. İlla alacağım diyorsan ucuz olanı al.

Merhaba ben 16 yaşındayım, 1.80 ve 55 kilo'yum ve bu zarganalık beni çok ama çok etkiliyor. Kilo almak istiyorum 1 aydır sabahalrı 4 yumurta kahvaltılık, ögle haşlanmış patates veya makarna, akşamda akşam yemeği gece uyumadanda 2 haşlanmış patates ve 2 yumurta şeklinde besleniyorum ama kilo alamıyorum. Gecen sporcu bir akadaşım geiner önerdi be nde tavsiye almak istedim, spora da başlayacagım. Bazen gercekten geç kalkıyorum saat 12,1 gibi kahvaltı öğününü kaçırıyorum.

Sorum: Geiner almakmı, pirinç, makarna gibi ürünler alıp devam mı etmeliyim.

Dostum şimdi senin mideni genişletmen lazım bende 170 boya 40 kgydim şu an 65 kgyim boyda 183 kral şimd sen kaç öğün yiyon anlamadım gainer alabilirsin paran varsa çok iyi olur son öğünde 1 litre falan su içersen miden çok genişleyecektir ben geçen hafta öyle yaptım bu hafta hiç doymuyom mesela neyse kısaca cevabım gainer alabiliyorsan al ve mideni genişletmeye bak sürekli yemek ye ben zayıfım doğru ama almaya başladım hemen bir şey bekleme.

Kaç öğün yiyon sen?

Abicim klişe olacak ama bu iş elbette gainer de olur ama öğürene kadar camış gibi yiyeceksin. Yeri gelecek yediğini çıkaracaksın. Ama sonra gidip gene yiyeceksin, kilo alamıyorum diye bir şey yok.

Geri
Yukarı