16 yaşından sonra boy uzatma teknikleri nelerdir?

Bol bol süt, peynir tarzı proteinli besinler, D vitamini için bol bol dışarı çık güneş al ve tabii spor yap.
Sut pekmez gündelik tüketilirse faydasi çok olurmu
Tabii günlük tüketmeniz gerekiyor. Günde 2 bardak süt, sabah 10 parça tuzsuz peynir be bir dilim ekmeğe pekmez yerseniz boyunuz daha kolay uzar. Bu arada yazımınıza dikkat edin; geçici ban sebebidir.

Bu makaleyi okumanızı öneriyorum.
Makaleden bir alıntı:
"Eğer erkekseniz yaklaşık boy uzunluğunuz: (baba boyu+anne boyu+13±7)/2 olarak hesaplanır.

Yani annenizin boyu, babanızın boyu ve 13’ü toplayacak elde ettiğiniz değerden 7 çıkartıp 2’ye böleceksiniz. Bu sizin minimum boyunuzu verecek. Annenizin boyu, babanızın boyu ve 13’ü toplayacak elde ettiğiniz değere 7 ekleyip 2’ye böleceksiniz. Bu değer ise sizin maksimum boyunuzu verecek."

Makaleden bir alıntı:
"Eğer erkekseniz yaklaşık boy uzunluğunuz: (baba boyu+anne boyu+13±7)/2 olarak hesaplanır.

Yani annenizin boyu, babanızın boyu ve 13’ü toplayacak elde ettiğiniz değerden 7 çıkartıp 2’ye böleceksiniz. Bu sizin minimum boyunuzu verecek. Annenizin boyu, babanızın boyu ve 13’ü toplayacak elde ettiğiniz değere 7 ekleyip 2’ye böleceksiniz. Bu değer ise sizin maksimum boyunuzu verecek."
Pek anlamadımda ayak numarası ile boyun alakası varmı

Pek anlamadımda ayak numarası ile boyun alakası varmı
Alakası yok. Ulaşabileceğiniz maksimum ve minimum boyu verdiğim formüle göre bulun buna göre daha ne kadar uzama ihtimaliniz var öğrenmiş olacaksınız. Süt ve süt ürünleri tüketin uzamaya olumlu etkileri var. Bunun yanında basketbolmuş, barfiksmiş, asılmaymış, zıplamaymış direkt olarak herhangi bir etkisi yok. Egzersizin büyüme hormonuna olan olumlu etkisi var. Hastaneler normale dönünce röntgen çektirin büyüme plaklarınız kapanmadıysa uzama şansınız hala var.

Makaleden bir alıntı:

Attiginiz sey makale degil.
Ve baya gulunc bir hesap, 13 ekle 7 cikar ahahhahhaahahah

Attiginiz sey makale degil.
Ve baya gulunc bir hesap, 13 ekle 7 cikar ahahhahhaahahah
Ne desem boş. Siz yaşamaya devam edin efendim.
Bilgimin olmadigi konularda kopyala yapistir yaparak konusmamaliyim diyorum, kimse uzman degil ama herkes konusuyor.
Farkettiysen bilen birinden alıntı yaptım, fikir üretmedim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı