1600TL monitör önerisi

TUF varken Acer tercih etmekte, ne bileyim...

Bütçe sorunu maalesef...

Sizin attığınız Acer olan oldukça güzel tavsiye ederim onu almanızı. Şu an alacak olsam ben onu alırdım.

Kağıt üzerinde fiyatına göre çok iyi ama bilemiyorum bu kadar özellik bu fiyat şüphelendirmiyor ama çok cezbediyor beni...

Bunları öneririm. İkisi de kriterlerinizi karşılıyor.

Üsttekini pek önermiyorlar alttakine ise limit yetmiyor maalesef.

Acer mantıksız değil sağlam bir markadır fiyatının ucuzluğunun sebebi hoparlörü yok, ve ayakları plastik. Bunlar ne kadar eksi sayılır bilmiyorum 300 liraya değecek şeyler değil az para değil bu. Kredi kartınıza gelince banka kartından kredi kartına borç öde deyip 300 lira atarsanız limit 1900 olacaktır. Ama bu Acer'i tavsiye ettiğim gerçeğini değiştirmez tabii. Bir eksiği olsa 300 daha koyun diyeceğim de gerek yok. Karar sizin. Acer'i almamaya karar verirseniz bile ASUS tufa yönelin, şu alttaki attığım ASUS'tan çok şikayetçi olan var kronik problemleri varmış sanırım.

ASUS VP249QGR​

Selam arkadaşlar, bugün veya yarın monitör alacağım, bütçem maksimum 1600TL aradığım özellikler ise;

Öncelikle 144Hz üstü olmalıdır 60Hz 10ms monitörümden kurtulmak istiyorum.

Göz yormamalı, gözümü ağrıtmayan bir panel olmalı yani, aklımdan IPS var ancak kaliteli bir VA panelde işimi görebilir.

24inc olmalı ortalama en azından.

Renk canlılığı önemli ancak gözümü yormaması daha önemli.

Aklımda Acer EG240y veya ASUS TUF VG249Q1R mevcut. Diğer önerilere açığım Acer 1300TL ASUS ise 1600TL bu yüzden Acer benim için bir adım önde, teşekkürler şimdiden.

Ben de ASUS alacaktım ancak monitörde sarı renkler aşırı kötü ve 4 tane ölü pixel çıktığı için iade ettim benim tavsiyem bu AOC 24" C24G1 144Hz 1ms VGA 2xHDMI DP FHD Freesync Curved Gaming Monitör | ITOPYA

Acer mantıksız değil sağlam bir markadır fiyatının ucuzluğunun sebebi hoparlörü yok, ve ayakları plastik. Bunlar ne kadar eksi sayılır bilmiyorum 300 liraya değecek şeyler değil az para değil bu. Kredi kartınıza gelince banka kartından kredi kartına borç öde deyip 300 lira atarsanız limit 1900 olacaktır. Ama bu Acer'i tavsiye ettiğim gerçeğini değiştirmez tabii. Bir eksiği olsa 300 daha koyun diyeceğim de gerek yok.

Evet bende ilk başta Acer'i alıyordum ancak plastik ayak korkutuyor kardeş faciası yaşamak istemiyorum ancak Acer alacağım gibime geliyor önerileriniz için teşekkürler.
Ben de ASUS alacaktım ancak monitörde sarı renkler aşırı kötü ve 4 tane ölü pixel çıktığı için iade ettim benim tavsiyem bu AOC 24" C24G1 144Hz 1ms VGA 2xHDMI DP FHD Freesync Curved Gaming Monitör | ITOPYA
Asusun hangi modelini kullandınız? Hangi modelde bu sorunlar vardı yani?
Kesinlikle bu fiyat performans bu ara indirime girdi üst üste iki kez 1298TL.
4ms ve va panel olması biraz korkutuyor samsung kalitesi elbette ayrı bir nokta ancak.

Evet bende ilk başta Acer'i alıyordum ancak plastik ayak korkutuyor kardeş faciası yaşamak istemiyorum ancak Acer alacağım gibime geliyor önerileriniz için teşekkürler.

ASUS'un hangi modelini kullandınız? Hangi modelde bu sorunlar vardı yani?

VG249Q1R bu model de yaşadım hocam benim tavsiyem benim atığımı almanız kuzenim de bunu kulandı gözü fazla rahatsız etmiyor 3.5 numara gözerine sahip olmasına rağmen

Her şeyi geçtim sadece acer monitör sahiplerinin yorumlarını okusam, üstüne bi 300 de ben koyayım cebimden asus alıyım derim. :) Tabi tercih size kalmış sonuçta, şimdiden hayırlı olsun...

VG249Q1R bu model de yaşadım hocam benim tavsiyem benim atığımı almanız kuzenim de bunu kulandı gözü fazla rahatsız etmiyor 3.5 numara gözerine sahip olmasına rağmen.

VA panel olması sorun çıkarmazmı biraz?
Bu modelde biraz ghosting var alacaksan dikkat et.
Bu monitör çok iyiye benziyor ancak va panel olması şüphelendiriyor beni şahsen.

Geri
Yukarı