165 Hz IPS monitör önerisi

KG242YP kullanıyorum memnunum.

@mongolwarrior evet kullanmadığım bir monitör ama monitör konularında teknik bilgim bulunuyor bu yüzden rahatça yorum yapabiliyorum. Ayrıca Lenovo G24-20 modelinde aslında sizin yaşadığınız sorunlar bulunmuyor ilk kez sizde karşılaştık.

@P R O F O U N D hocam yukarıdaki GamePower İntenso X27 modelini öneren arkadaş hakkındaki yorumunuzu almak isterim. Sizin teknik bilginiz daha iyi sonuçta. Bence bol bol ghosting yaşanır ve kötü malzeme kötü panelden dolayı bir sürü sorun yaşanır. Bir de fason üretim.

@mongolwarrior evet kullanmadığım bir monitör ama monitör konularında teknik bilgim bulunuyor bu yüzden rahatça yorum yapabiliyorum. Ayrıca Lenovo G24-20 modelinde aslında sizin yaşadığınız sorunlar bulunmuyor ilk kez sizde karşılaştık.

@P R O F O U N D hocam yukarıdaki GamePower İntenso X27 modelini öneren arkadaş hakkındaki yorumunuzu almak isterim. Sizin teknik bilginiz daha iyi sonuçta. Bence bol bol ghosting yaşanır ve kötü malzeme kötü panelden dolayı bir sürü sorun yaşanır. Bir de fason üretim.
Olay burada sorun çıkması değil, bunlar insan üretimi her üründe sorun çıkabilir. Olay sonrasında verilmeyen destek, böyle bir sorunla karşılaşırsa destek almayacağını bilerek nasıl bu ürünü önerebiliriz arkadaşa? Lenovo firmasından muzdarip ve monitörü satın almış birisi olarak sadece teknik detaylarına göre öneri yapan size göre önerimin daha geçerli olduğunu düşünüyorum.

Fanboyluk değil. Kötü ürünü önermeyiz. Sizinle daha fazla uğraşmayacağım. @Saint Lucia görseydi önerdiğiniz monitörü kesinlikle bayağı eleştiri yapacaktı. İstersen tek tek sorunlarını anlatayım mı sana?

Dostum benim sanırım anlama sıkıntınız var. Eksikleri veya kusurlarını söyle belki fikrim değişir? Gelmiş birde sizinle uğraşmıyacağım diyor :D. Delirirsin şunlara ya.

Dostum benim sanırım anlama sıkıntınız var. Eksikleri veya kusurlarını söyle belki fikrim değişir? Gelmiş birde sizinle uğraşmıyacağım diyor :D. Delirirsin şunlara ya.
Anlama sıkıntım yok. Olsaydı yazmazdım bile. Eksikleri neler söyleyeyim mi?

• Bol bol ghosting görülür ki bu ghosting dediğimiz sorun rahatsız ediyor.
  • Kötü malzeme.
  • VA panel. VA panellerde MS değeri daha yüksek olur ve ghosting, smearing gibi sorunlar görülür.
  • Düzgün bir şekilde 144Hz gibi değer verememe.
Daha fazlasını @P R O F O U N D hocam anlatsın.

Olay burada sorun çıkması değil, bunlar insan üretimi her üründe sorun çıkabilir. Olay sonrasında verilmeyen destek, böyle bir sorunla karşılaşırsa destek almayacağını bilerek nasıl bu ürünü önerebiliriz arkadaşa? Lenovo firmasından muzdarip ve monitörü satın almış birisi olarak sadece teknik detaylarına göre öneri yapan size göre önerimin daha geçerli olduğunu düşünüyorum.
Bilgi için teşekkürler. Teknoloji şans işi zaten. Kimi sorun yaşayabilir kimi sorun yaşamayabilir. Sizin önerdiğiniz ikinci 3700 lira olan ViewSonic monitörde de iyi aslında ama fiyatını hak etmiyor şu anlık.

Anlama sıkıntım yok. Olsaydı yazmazdım bile. Eksikleri neler söyleyeyim mi?

• Bol bol ghosting görülür ki bu ghosting dediğimiz sorun rahatsız ediyor.
  • Kötü malzeme.
  • VA panel. VA panellerde ms değeri daha yüksek olur ve ghosting, smearing gibi sorunlar görülür.
  • Düzgün bir şekilde 144Hz gibi değer verememe.
Daha fazlasını @P R O F O U N D hocam anlatsın.

Helal sana! Büyük bir aşama kaydettiğini düşünüyorum. Verdiğin bilgiler ne kadar doğru bilmiyorum ama ghosting dediğin sanırım ekranın gitmesi ve daha önce hiç yaşamadım. Kötü malzemeye kısmen katılabilirim. Düzgün bir şekilde 144 Hz olayı bana asılsız bilgi gibi geldi. Neyse bu büyük bir başarı! Seni kutlarım.

Hayır çalışmıyorum :D. Gelip buraya çöp ürün yazıp nedenini söylemezsen bende ürünü savunurum. Nedeni nedir çöp demenizin? Yoksa sadece ASUS fanboyu musunuz?
Asus fanı değilim, zaten burda asus mevzusu geçmiyor yani ben en iyi asustur demiyorum. Hatta dell monitör bana kalırsa daha iyi. Ürün kötü çünkü hem kullanılan malın kalitesi bakımından hemde panel bakımından. Güven veren bir markada değil. Bu yüzden söylüyorum, beni geçtim sadece googleye belirttiğiniz modeli yazıp alınır mı yazın ve technopattaki tüm konuları gezin bir tane öneren görürseniz yine beni haksız çıkarın.

Helal sana! Büyük bir aşama kaydettiğini düşünüyorum. Verdiğin bilgiler ne kadar doğru bilmiyorum ama ghosting dediğin sanırım ekranın gitmesi ve daha önce hiç yaşamadım. Kötü malzemeye kısmen katılabilirim. Düzgün bir şekilde 144 Hz olayı bana asılsız bilgi gibi geldi. Neyse bu büyük bir başarı! Seni kutlarım.
Teşekkür ederim. Ama ghosting denen şeyi yanlış biliyorsun. Sonuçta her insan her şeyi bir anda bilemez, öğrenerek tecrübe edinerek bilebilir.

Ghosting dediğim şey hayalet ekrandır. Siyah ekran değil. Ekranda iz bırakmaya kadar yolu var. Özellikle UFO testinde belli oluyor. Örnek bir ghosting sorunu atayım sana.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şunu oku. Burada var. Samsung'un bu modelinde aşırı derecede ghosting bulunuyor.

Ghosting öyle bir şey değil. 💀 Konuyu okumadım ama ironik cümleler yazmadan önce konu hakkında bilgi edinin derim.

Hocam aynı monitör bende de var gayet memnunum. Sadece kullanan arkadaşlara bir sorum var renk ayarlını ve HDR'ı nasıl ayaraldınız. Ben HDR'ı açıyorum ama ekran sararıyor bir türlü ayarını yapamadım ideal ayarlar nasıl olması gerekiyor bilen yazabilir mi?

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı