165 Hz IPS monitör önerisi

Bütçe
6-7k

samet789

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar eski monitörüm kırıldığı için yeni monitör almak istiyorum. Genel olarak hikaye türün de oyunlar oynuyorum Online olarak oynadığım tek oyun FC24.
Ama yine de FPS oynarım diye belki en azından 165 Hz bir monitör olsun istiyorum. Önceki kullandığım monitör Gigabyte G24F 2 modeli genel olarak monitörden memnundum fakat sanki renkler çok parlak ve gözümü rahatsız ediyordu(ilk defa yeni segment kullandığım bir monitördü bende de problem olabilir) kısaca renkleri bütçeme göre oldukça iyi olan yükseklik ayarı yapılabilen 165Hz veya minimum 140Hz bir monitör arıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Siz şu an Gigabyte'yi kullanıyor musunuz? Orayı anlayamadım. Geçmiş zamandan bahsetmişsiniz.
Çünkü Gigabyte'yi beğenmeyip daha iyisini istiyorum dediğinizde konu sıkışıyor.
Gigabyte iyi bir model. Fiyatı düştüğü zaman F/P bandına oturuyor. Rakip çıkartmak zor. Çıkarır ve öneririm ama görsel olarak arada fark görmeniz zor.

Siz şu an Gigabyte'yi kullanıyor musunuz? Orayı anlayamadım. Geçmiş zamandan bahsetmişsiniz.
Çünkü Gigabyte'yi beğenmeyip daha iyisini istiyorum dediğinizde konu sıkışıyor.
Gigabyte iyi bir model. Fiyatı düştüğü zaman F/P bandına oturuyor. Rakip çıkartmak zor. Çıkarır ve öneririm ama görsel olarak arada fark görmeniz zor.
eski monitörümdü hocam kırıldı sonradan dediğim gibi benim gözüme kötü gibi geldi ama zaten daha iyisini kullanmadım hep daha kötüsünü kullandım ondan dolayı iyi renkler ve parlaklık gözümü almış olabilir :D

Eski monitörümdü hocam kırıldı sonradan dediğim gibi benim gözüme kötü gibi geldi ama zaten daha iyisini kullanmadım hep daha kötüsünü kullandım ondan dolayı iyi renkler ve parlaklık gözümü almış olabilir :D

O zaman çok kasmadan AOC ve Lenovo arasında seçim yapabilirsin. Lenovo panel kalitesi ve dinamik kontrast gibi avantajlara sahip. AOC ise kaliteli ve oturmuş bir model.
İkisi arasında AOC daha baskın tona sahiptir renkte. Fakat Lenovo daha parlaklık avantajıyla daha canlı renkler sunuyor.

O zaman çok kasmadan AOC ve Lenovo arasında seçim yapabilirsin. Lenovo panel kalitesi ve dinamik kontrast gibi avantajlara sahip. AOC ise kaliteli ve oturmuş bir model.
İkisi arasında AOC daha baskın tona sahiptir renkte. Fakat Lenovo daha parlaklık avantajıyla daha canlı renkler sunuyor.

Cevabınız için çok sağ olun hocam iksini de inceleyip hoşuma gideni alacağım teşekkürler. Hocam ekstra olarak AOC marka monitörde FreeSync yok AMD ekran kartı kullanmaktayım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı