165 Hz monitör 165 Hz gibi değil

Ghosting akıcılığı engellemez. Yırtılmalar oluşur. Çok ayrı şeyler. Uzun süredir forum üyesiyim arkadaşın kullandığı monitörü kullanan forum üyeleri de gördüm ghosting sorunu barındırmayan bir model.

Mantıklı hocam. Forumun kalitesi çok düşmüş :D

Ghostingi bir önceki görüntünün kalmasıyla gölge oluşturmasıdır. Yırtılma V-Sync ile alakalı bir şey, belki ghostingle de alakalı olabilir fakat gölgelerin akıcılığı bozması diyebiliriz.

Yani demek istediğim sorun görüntüde bir şey yok fakat oyunda kafaya götürürken orada daha rahat gidiyordu.

Daha yumuşak bir görüntü vardı.

Hocam mouse monitör değil de mouse farkı olabilir mi? Belki DPI, belki mouse yenilene hızı.

Sanmıyorum 125 Hz'den 1000Hz geçtim 1000Hz mouse yeterli diye duymuştum ondan kaynaklı değilmiş görüntü Slow oluyor cross çevirirken falan böyle kasıntı geliyor ama kasma da olmuyor Slow görüntü oluyor. Orada akıcı hareket ediyor cross.

Yani şu an benim eski 75 Hz monitörümden hiçbir farkı yok FPS olsun diğer şeyler olsun aynı oyundan 75 Hz alınca kasıyor gibi geliyor ama işte 75 Hz hissi ile aynı.

Yani şu an benim eski 75 Hz monitörümden hiçbir farkı yok FPS olsun diğer şeyler olsun aynı oyundan 75 Hz alınca kasıyor gibi geliyor ama işte 75 Hz hissi ile aynı.

Ghostingi bir önceki görüntünün kalmasıyla gölge oluşturmasıdır. Yırtılma V-Sync ile alakalı bir şey, belki ghostingle de alakalı olabilir fakat gölgelerin akıcılığı bozması diyebiliriz.

Ortadakinde arkasında hafif sarılık kalıyor.

Sanmıyorum 125 Hz'den 1000Hz geçtim 1000Hz mouse yeterli diye duymuştum ondan kaynaklı değilmiş görüntü Slow oluyor cross çevirirken falan böyle kasıntı geliyor ama kasma da olmuyor Slow görüntü oluyor. Orada akıcı hareket ediyor cross.

Ortadakinde arkasında hafif sarılık kalıyor.

Ve en üsttekinde de sarılık kalıyor en altakkinde bir şey yok.

Son düzenleme:
@Profesörs bilgisayardaki tüm programları kapatın, tarayıcıdaki tüm sayfaları kapatıp sadece test sayfası kalıp deneyin. Yine aynı mı?
en üstteki görüntüde bacakları oynuyor sağa sola yırtılma oluyor sanırım

En üstteki görüntüde bacakları oynuyor sağa sola yırtılma oluyor sanırım.

Bence ghosting var. İade edebiliyorsanız edin ya da değişim isteyin.

Garantiye yolluyabiliyorum. Sıkıntı varsa değişim yaparlarmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı