1650 Ti laptop Valorant'ta 70 FPS veriyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
RAM kaynaklı olabilir. Single channel RAM olunca valorant gibi bazı oyunlar gerekenden daha az fps veriyor. Sanırım bilgisayarınızda 1x8GB var. Tek ram olunca da malum dual channel olmuyor. Eğer öyleyse RAM ekleyerek sorunu çözebilirsiniz.
Hayır hocam ram o kadar fark etmez 7. nesil i5 gtx 1050 8 gb ram ile 100 fps civarı alıyordum.

RAM kaynaklı olabilir. Single Channel RAM olunca Valorant gibi bazı oyunlar gerekenden daha az FPS veriyor. Sanırım bilgisayarınızda 1x8GB var. Tek RAM olunca da malum Dual Channel olmuyor. Eğer öyleyse RAM ekleyerek sorunu çözebilirsiniz.

Alakası yok. Bu kadar düşük FPS veremez Max 10-15 FPS düşer.

RAM kaynaklı olabilir. Single channel RAM olunca valorant gibi bazı oyunlar gerekenden daha az fps veriyor. Sanırım bilgisayarınızda 1x8GB var. Tek ram olunca da malum dual channel olmuyor. Eğer öyleyse RAM ekleyerek sorunu çözebilirsiniz.
tahminimce 50-60 fps daha az alıyorum, ram bu kadar etkiler mi?

Hayır hocam ram o kadar fark etmez 7. nesil i5 gtx 1050 8 gb ram ile 100 fps civarı alıyordum.
1x 8GB mı kullanıyordunuz?
Alakası yok. Bu kadar düşük FPS veremez Max 10-15 FPS düşer.
Diğer oyunlar için demiyorum ama özellikle valorantta ve lolde dual channel ile single channel arasında çok büyük fark var youtube testlerinden de bakabilirsiniz. Bahsettiğim RAM miktarı değil dual channel olması. 1x16 olsa da yine aynı sorun meydana gelecek.

1X 8 GB mı kullanıyordunuz?

Diğer oyunlar için demiyorum ama özellikle Valorant'ta ve LoL'de Dual Channel ile Single Channel arasında çok büyük fark var YouTube testlerinden de bakabilirsiniz. Bahsettiğim RAM miktarı değil Dual Channel olması. 1x16 olsa da yine aynı sorun meydana gelecek.

Hocam pardon da bizi ne yerine koyuyorsunuz, anlıyorum ne demek istediğinizi ortalama 15 FPS'den fazla fark etmez 160 FPS alacak sistem 70 FPS alamaz. Gidin istediğiniz teste bakın.

RAM'le falan alakası yok driver üzerinden FPS sabitleme açıktır.

RAM kaynaklı olabilir. Single Channel RAM olunca Valorant gibi bazı oyunlar gerekenden daha az FPS veriyor. Sanırım bilgisayarınızda 1x8GB var. Tek RAM olunca da malum Dual Channel olmuyor. Eğer öyleyse RAM ekleyerek sorunu çözebilirsiniz.

Tahminimce 50-60 FPS daha az alıyorum, RAM bu kadar etkiler mi?

Eğer tek RAM takılıysa evet. Sorununuz büyük ihtimalle bundan kaynaklı. Ama zaten 2 RAM takılı ve Dual Channel çalışıyorlarsa başka şeylere bakmak lazım ama başka bir nedeni olduğunu pek sanmıyorum çünkü geri kalan ihtimalleri elemişsiniz hep.

Hocam pardon da bizi ne yerine koyuyorsunuz, anlıyorum ne demek istediğinizi ortalama 15 FPS'den fazla fark etmez 160 FPS alacak sistem 70 FPS alamaz. Gidin istediğiniz teste bakın.

Peki nedir sizce bu düşük FPS'in nedeni? En iyi performans ayarında olduğu halde dikey senkronizasyon mu açık da ondan mı düşük FPS veriyor?

RAM'le falan alakası yok driver üzerinden FPS sabitleme açıktır.

Başta da belirtmiş FPS limiti olmadığını ama...

Peki nedir sizce bu düşük FPS'in nedeni

Neden bulamayınca bildiğiniz tek konuya bağlıyorsunuz meseleyi. Yanlış bilgileri başkalarına işlemeyin. Tek kanal RAM buna sebep olmaz olamaz.

Başta da belirtmiş FPS limiti olmadığını ama...

Oyunu azıcık biliyorsanız oyunun içinde FPS limitinin olduğunu bilirsiniz. Arkadaş ondan bahsediyor. Öbür arkadaş ise Driver'dan bahsediyor. Bilmediğiniz konular hakkında yorum yapmayın lütfen.

Eğer tek RAM takılıysa evet.

Hayır. Sabaha kadar da tartışırım. Hala bahsettiğiniz test videolarını göstermediniz. Bekliyorum tek kanaldan dolayı 70 FPS az alan videoları.

Neden bulamayınca bildiğiniz tek konuya bağlıyorsunuz meseleyi. Yanlış bilgileri başkalarına işlemeyin. Tek kanal RAM buna sebep olmaz olamaz.

Oyunu azıcık biliyorsanız oyunun içinde FPS limitinin olduğunu bilirsiniz. Arkadaş ondan bahsediyor. Öbür arkadaş ise Driver'dan bahsediyor. Bilmediğiniz konular hakkında yorum yapmayın lütfen.

Hayır. Sabaha kadar da tartışırım. Hala bahsettiğiniz test videolarını göstermediniz. Bekliyorum tek kanaldan dolayı 70 FPS az alan videoları.

Sabaha kadar tartışman bir şeyi değiştirmez. Madem çok biliyorsunuz söyleyin o zaman bu düşük FPS'in nedenini. Bilmiyorsanız bırakın bilenler önceden bu sorun başına gelmiş olanlar çözümlerini iletsinler. Zaten konuyu açan arkadaş önceden sorun olabilecek durumlara bakmış ve çözmeye çalışmış ama çözememiş. O yüzden de FPS limitini ne oyundan ne de driver üzerinden koyduğunu sanmıyorum (Geforce Experience uygulamasını kastediyorsa böyle bir ayar yok. Pil için var ama prize takılı kullandığını belirtmiş) bilmediğin konu hakkında yorum yapan belli ki sensin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı