1650S Screen Tearing Sorunu

MetinDai

Hectopat
Daha fazla  
75Hz monitörüm var Fortnite'da genel olarak 200 FPS alıyorum monitörümde g-sync olmadığı için yırtılmalar çok fazla özellikle fazla grafik olan yerlere bakınca bunu en azından azaltmanın bir yolu var mıdır? V-sync olmaz gecikmeyi çok arttırıyor. 75 FPS'de .çok fazla yırtlıyo 72'de yırtılma yok fakat akıcı değil.

1650Super, R5 2600 , 16GB 2400MHz , ASUS PRIME B450M-K

FPS sınırı 144 Hz mi olmalı yani? Daha yüksek kare hızı için DisplayPort mu almalı.
Hayır hiç bir alakası yok, monitörün 144Hz ise eğer doğru kabloyla 144Hz i zaten kullanabilirsin çözünürlüğe göre yani. Eğer 75Hz ise ona göre ayarlarsın, daha yüksek FPS alırken görüntü bozulmaması için G-Sync, FreeSync açabilirsiniz. Ancak o da mouse kontrolünü çok kötü bir hale getiriyor(yani eğer fps oyuncusuysa şahıs o mouse kontrolünden rahatsız olabilir)

Yabılabilecek iki şey var yani. 1. DirectX değiştir.
2. vsnyc aç.

DirectX sürümü önemli ancak V-Sync'de kişinin kendi kararı, bana kalsa ufak tefek yırtılmaları önemsemem, şu an 144Hz monitöre sahibim. İstersem G-Sync ya da V-Sync kullanabilirim ama kullanmıyorum yüksek FPS daha iyi benim için. Ama isteyen kullansın tabii.

Geri
Yukarı