1650S Screen Tearing Sorunu

MetinDai

Hectopat
Daha fazla  
75Hz monitörüm var Fortnite'da genel olarak 200 FPS alıyorum monitörümde g-sync olmadığı için yırtılmalar çok fazla özellikle fazla grafik olan yerlere bakınca bunu en azından azaltmanın bir yolu var mıdır? V-sync olmaz gecikmeyi çok arttırıyor. 75 FPS'de .çok fazla yırtlıyo 72'de yırtılma yok fakat akıcı değil.

1650Super, R5 2600 , 16GB 2400MHz , ASUS PRIME B450M-K

DirectX sürümü 12 ya da en yüksek ne varsa o olmalı. Hareket bulanıklığı işlemciyi yorar, bu nedenle yırtılmalar oluşuyor olabilir, bu nedenle kapat. Çok çekirdek ise ne kadar yüksek olursa yırtılmalar o kadar azalır ancak işlemciyi zorlayabilirsin.

DirectX sürümü 12 ya da en yüksek ne varsa o olmalı. Hareket bulanıklığı işlemciyi yorar, bu nedenle yırtılmalar oluşuyor olabilir, bu nedenle kapat. Çok çekirdek ise ne kadar yüksek olursa yırtılmalar o kadar azalır ancak işlemciyi zorlayabilirsin.
DirectX 12 de fakat Fortnite 'için hala Beta'da olduğu için fazla hata var fakat böyle oynuyorum sıkıntı yok hareket bulanıklığı kapalı ve çoklu çekirdek açık

Vsnyc FPS sınırını 60 yapar. İşlemci sadece 1-2 derece ısınır. Yine de sen bilirsin. İşlemci güç yetiremediğinden yırtılmalar oluşur.
Nasıl yani işlemci kullanımım %30'larda güç yetirememek ne demek ?
Vsnyc FPS sınırını 60 yapar. İşlemci sadece 1-2 derece ısınır. Yine de sen bilirsin. İşlemci güç yetiremediğinden yırtılmalar oluşur.
Fakat V-sync gecikmeyi çok arttırıyo ve Fortnite'da competitive bi oyuncu olmaya çalışıyorum ve gecikme fortnite için çok önemli

Yeni konular

Geri
Yukarı