1650S vs 1650 D6 Ventus

shaneP

Decapat
Selamlar, 1 2 gün içinde PC toplayacağım fakat kararsız kaldım 2 secenegim var.
İlk seçenek aşağıda gördüğünüz gibi İtopya'daki bu PC.

Diğeri ise Vatan Bilgisayar'dan hazır OEM deli bu PC.

Iki bilgisayarda hemen hemen aynı özelliklere sahip ve aynı fiyat bandında sadece ekran kartları farklı. İtopya'daki sistemde 1650 Super var iken Vatan'daki PC'de 1650 var. FPS test videolarına baktığımda gözle görülür 10-20 FPS fark var. Fakat şöyle bir şeyde var ben İstanbul'da yaşamıyorum ve herhangi bir sorun olsa gönder geri gelmesini bekle falan çok uzun sürer. En azından Vatan Bilgisayar'in bayisi olduğu için hemen götürebilirim. Sizin düşünceleriniz neler Vatan'a gitsem ekran kartını değiştirebilirler mi süper ile acaba?

Simdiden teşekkürler.

Hocam eğer acelen yoksa bütçeni ve kullanım amacını yaz daha iyisini toplayalım. Bu pc'lerin her ikisi de kötü, o parayı hak etmeyen cihazlar. He illa ikisinden birini alacam benim için kıyas konusu ekran kartı diyorsan tabi ki 1650 Super ile 1650 arasında dağlar kadar fark var. 1650 Super'i seç derim. Buyurun kıyaslama videosu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İlla hazır sistem alacam toplamayla uğraşamam diyorsanız bütçenizi biraz arttırın en alta linkini koyduğumu alın derim. Arada 500 TL fark var ama Ram'i 8 gb daha fazla ve 3200 mhz. İşlemcisi 1650 Super ile daha iyi çalışan işlemci. Bence I3 9100F'e fark atar. Zaten mevcut piyasa da her iki işlemci arasında 300 TL'lik fark var. Bu da işlemcilerin kıyaslama videosu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hatta imkanınız varsa bunu özelleştirip Anakart'ı Gigabyte B450M S2H ve Güç Kaynağı'nı da Aerocool 600 W VX Plus yapın fiyatı 5047 TL'ye geliyor bence değer. Zaten bu sistemi tek tek toplamaya kalksanız yine 5 bini buluyor.

1650 D6 hemen hemen hala geri kalmakla beraber (%5 gibi) RX 570'i yakaladı. 1650 Super rakibi ise 1060/580 belki 590'dır.
Aralarında 300-350TL var. Bütçe el veriyorsa elbette 1650 Super almak lazım.

Geri
Yukarı