1660 Super Gaming X modeli 75 derece

metinich

Hectopat
Merhaba, kasam Corsair Carbide Spec-Delta. ekran kartım ise 1660 Super Gaming X modeli. Oda sıcaklığım 22-23 derece civarlarında ama Rainbow vs gibi oyunları oynarken sıcaklığım 75 dereceleri görmeye başladı. Yaz aylarında Assasin's Creed Valhalla oynarken bile 71'i geçmeyen kart, direkt 75'lerde başlatmaya başladı kendini. Ekran kartı sürücüsünü sildim tekrar kurdum, kasamın içini temizledim. Sistemim 9 aylık. Bu durum normal midir? Yoksa yapmam gereken başka işlemler var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    328,9 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleyen: Moderatör:
40 değil miydi o?
60 derece de çalışmaya başlar hocam.
Merhaba, kasam Corsair Carbide Spec-Delta. ekran kartım ise 1660 Super Gaming X modeli. Oda sıcaklığım 22-23 derece civarlarında ama Rainbow vs gibi oyunları oynarken sıcaklığım 75 dereceleri görmeye başladı. Yaz aylarında Assasin's Creed Valhalla oynarken bile 71'i geçmeyen kart, direkt 75'lerde başlatmaya başladı kendini. Ekran kartı sürücüsünü sildim tekrar kurdum, kasamın içini temizledim. Sistemim 9 aylık. Bu durum normal midir? Yoksa yapmam gereken başka işlemler var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.
Bende de aynı kart var. Berbat bir hava akışı olan bir kasaya sahibim ama bu sıcaklıkları görmedim. Kasanızın temizliğini düzenli olarak yapın. Ayrıca kasanın etrafında çok yakın duvar vs. olmasın. Kasanızın etrafı açık olsun ki sıcak havayı iyi atabilsin. Ama yine de sorun teşkil etmez bu dereceler korkmayın.

Merhaba, kasam masanın üzerinde. Hava alabileceği alan mevcut. Fan sesini duymazdım bile eskiden, şimdi %60-70 lerde çeviriyor. O yüzden şaşırdım, kusuruma bakmayın. Teşekkür ederim herkese verdiği bilgiler için.
Bundan 3-4 gün öncesine kadar 71-72 dereceyi geçmeyen kartın 76 derecelere gelmesi kafamı karıştırdı sadece. Çok ilginç gerçekten.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı