1660 Super i3 10100F sistem düşük FPS veriyor

unlivaed

Hectopat
GPU: 1660 Super.
CPU: i3 10100F.
RAM: 8+8 2666MHz.
Sistem bu, Minecraft son ayarlarda 35 FPS alıyorum. Mount and Blade Warband son ayarlarda 50 FPS alıyorum. CS:GO son ayarlar ortalama 150 FPS alıyorum. Ne yapmalıyım?
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleme:
Darboğaz oluyor diyeceğim öyle olsa işlemci %100 olur ekran kartı düşük kalır hem işlemci hem de ekran kartı kullanılmıyor yarısı bile kullanılmıyor yani başka bir sorun var donanımsal olabilir.

Evet, donanımsal olabilir. Şimdi 15 dakika FurMark testi yaptım. Ekran kartım tam performansta çalıştı. Yani çalışabiliyor.

Evet, donanımsal olabilir. Şimdi 15 dakika FurMark testi yaptım. Ekran kartım tam performansta çalıştı. Yani çalışabiliyor.

O zaman oyunun optimizasyonunda sıkıntı var büyük ihtimal çok ağır bir oyun indirip deneyin %100 çalışıyorsa ekran kartı sıkıntı yok demektir.

O zaman oyunun optimizasyonunda sıkıntı var büyük ihtimal çok ağır bir oyun indirip deneyin %100 çalışıyorsa ekran kartı sıkıntı yok demektir.

Optimizasyonda sıkıntı olduğunu zannetmiyorum. 2080 Ti sahibi bir yayıncı hiçbir sıkıntı yaşamadan oynuyordu. Ayrıca sırf bu oyun değil hepsinde bir FPS düşüklüğü mevcut. Ekran kartı resmen kendini zorlamıyor. Ben fazla büyük oyun oynamıyorum. Ekran kartı tembelliği gibi bir şey.

Optimizasyonda sıkıntı olduğunu zannetmiyorum. 2080 Ti sahibi bir yayıncı hiçbir sıkıntı yaşamadan oynuyordu. Ayrıca sırf bu oyun değil hepsinde bir FPS düşüklüğü mevcut. Ekran kartı resmen kendini zorlamıyor. Ben fazla büyük oyun oynamıyorum. Ekran kartı tembelliği gibi bir şey.

Ekran kartını garantiye yollayın bir şey diyemem yani bilgisayar güç modunu yüksek performansa alın denetim masasındaki ayarları performansa alın başka önerim yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı