1660 Super mining kazımı nasıl kazanç sağlar?

Merhaba merak ettiğim için soruyorum kazandırır mı? Elektrik faturası karşılar mı? Ethereum kazancı nasıl olur?

Kart: MSI GeForce GTX1660 SUPER GAMING X 6GB GDDR6 192Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Net sonuçları vereyim hemen
Ortalama 30-33mh alacaksın. Düzgün overclock ile 80Watt elektrik tüketecek.
Aylık getirisi sana 700-800TL Max 50 TL faturana ekler.

Kısacası yapılır evet mantıklı.

32 mhs 90 watt değeri var ayarları düzgün yapılmış bir kartın. 80 watt yazılımda yazan değer. Şu anki kurlar ile 650 lira net kartınız olur. Elektrik faturasına da 60 lira ekler.

Elektrik masrafı hesaplanırken neden herkes sadece ekran kartı elektrik giderini hesaba katıyor? 24 saatlik miningte işlemcinin anakartın belleklerin vs diğer donanımların mining esnasında harcadıkları elektrik neden hesaba katılmıyor? Neredeyse her madencilik konusunda görüyorum yanlış bilgiler verildiğini. Sadece ekran kartı elektiriği ile hesap yapılmaz. Komple kasa mining esnasında ne harcıyorsa o hesaplanır.

@xmartogo Spor salonunda bi çocuk vardı o zaman salladı demek yok elektrik faturası +200 daha ekle kartta en fazla 300 TL kazandırır falan dedi.

@KeyN_N 60 TL civarları getiriyorsa iyiymiş ben daha fazla olur sanıyordum.

@Turquoise Blue Sistemim şu şekilde; 16GB RAM, İ5 8600, 750W PSU, WD BLUE 500GB SSD mevcut. Sizce elektrik ne kadar yansır faturaya?

@xmartogo Spor salonunda bi çocuk vardı o zaman salladı demek yok elektrik faturası +200 daha ekle kartta en fazla 300 TL kazandırır falan dedi.

@KeyN_N 60 TL civarları getiriyorsa iyiymiş ben daha fazla olur sanıyordum.

@Turquoise Blue Sistemim şu şekilde; 16GB RAM, İ5 8600, 750W PSU, WD BLUE 500GB SSD mevcut. Sizce elektrik ne kadar yansır faturaya?
Sistemin ne olduğunun bir önemi yok. Boşta 100 watt civarı çekiyor normal bir sistem. Eğer günde 15 saat civarı zaten açıksa sisteminiz faturaya etkisini hissetmezsiniz. Eğer günde 4 5 saat civarı kullanıyorsanız şu anda, mining işleminde 7 24 çalışacağı için 100 watt da ona eklemek gerekir. Bu da ayda toplam 130 140 lira ekler faturanıza 7 24 mining yapıldığı takdirde.

Geri
Yukarı