1660 Ti Düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10
Hayır yeni almadım, GeForce Experience'dan optimize ettim sürücü güncel, ani düşüş değil hep 40 50 civarlarında cok nadir 100, zamanında driveri silip en bastan yukledim bir şey değişmedi ama bellek kullanımı disk kullanımı tarzı şeylerle ilgili bir bilgm yok ne yapmalıyım yani.

Oyununuzu oynarken MSI Afterburner veya benzeri bir uygulama kullanarak sıcaklıkları, işlemci kullanımı, ekran kartı kullanımı, RAM kullanımı gibi verilere bakabilirsiniz. Görev yöneticisini kullanarak da program yüklemeden disk kullanımı, yüzdeler gibi verilere erişebilirsiniz.

Oyununuzu oynarken MSI Afterburner veya benzeri bir uygulama kullanarak sıcaklıkları, işlemci kullanımı, ekran kartı kullanımı, RAM kullanımı gibi verilere bakabilirsiniz. Görev yöneticisini kullanarak da program yüklemeden disk kullanımı, yüzdeler gibi verilere erişebilirsiniz.
arkada oyunu acıp attım afterburneri de biraz kurcalasam iyi olur sanırım cunku bişi anlamadım

Dosya Ekleri

• ekrann.PNG
    ekrann.PNG
    82,9 KB · Görüntüleme: 34
  • ekrann 2.PNG
    ekrann 2.PNG
    85,3 KB · Görüntüleme: 39
arkada oyunu acıp attım afterburneri de biraz kurcalasam iyi olur sanırım cunku bişi anlamadım
İşlemci kullanımın epey yüksek ve bence Ryzen 5 2600 bu tip görevlerin altından rahatlıkla kalkabilir, bilgisayarınız boştayken arka planda bir şey mi çalıştırıyorsunuz?
Ya da bilgisayarı güç tasaruf modunamı aldınız?

İşlemci kullanımın epey yüksek ve bence Ryzen 5 2600 bu tip görevlerin altından rahatlıkla kalkabilir, bilgisayarınız boştayken arka planda bir şey mi çalıştırıyorsunuz?
Ya da bilgisayarı güç tasaruf modunamı aldınız?
güç tasaruf moduyla ilgili hiç kendim bir şey yapmadım ve nerden bakıldıgını bilmiyorum ve arkaplan da bos gorunuyo

Arkada oyunu acıp attım Afterburner'i de biraz kurcalasam iyi olur sanırım cunku bir şey anlamadım.

İşlemci kullanımı fazla yüksek. Ayrıca ekran kartı da çok sıcak çalışıyor. 80 derece üzerinde olduğu için hız kısıtlaması da yapıyor olabilir. Kasanızın hava akışı iyi değilse kapak açık şekilde test edin.

DSR'ı kapa, mutlaka. Nvidia Denetim Masasındaki DSR'dan bahsediyorum.
Güç tasaruf modunda değilmişsin, iyi.
@Ada Peker bak nvidia denetim masasında dsr ile ilgili bir ayar var, kapa onu ve sonra "uygula" ya bas.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı