1660 Ti sistem LoL'de sadece 5vs5'lerde anlık 1-2 saniye kasması

İşletim sistemi
Windows 10

jackarmis

Kilopat
Selam arkadaşlar. Sorunumu sonuna kadar okursanız çok sevinirim.

Ejder tarafında veya ejderin arkasındaki kırmızı güçlendirme bölgesinde 5vs5 atınca FPS 144 sabit iken bir anda 120 civarlarına düşüyor ve anlık 1-2 saniye oluyor. Oyun ayalarları en yüksekte. Bunu çok düşüğe alınca sorun ortadan kalkıyor. E o zaman çok düşüğe alıp oyna sorunun çözülsün diyebilirsiniz fakat ben çok yüksekte oynamak istiyorum görüntü falan daha net oluyor. Bilgisayarımın iyi olduğunu düşünüyorum. Çok yüksekte de oynanabilir yani. Daha kötü bilgisayarlarda sorunsuz oynayan arkadaşlarım var.

PC özellikleri: i5-9600K, 1660 Ti Ventus XS OC, 16 GB RAM, 480 GB NVMe M.2 SSD, Z-390 anakart. Windows 10 Pro kullanıyorum.

Not: Ekran kartı güncel, Windows güncel. Bilgisayar sıcaklıklarında bir sorun yok. Sadece SSD 3840/2000 MB olmasına rağmen testlerde 3400/632 çıkıyor. Format at SSD'de düzelir, oyunda düzelir dediler ama ben yine de buradan da sormak istedim. Yardımcı olacak var mı?

İşlemci frekansın sabit değil diye oluyordur. Isınınca da frekans düşürebiliyor. Hangi sogutucu kullanıyorsun. PC güç planı hangi modda kullanıyorsun. SSD için sanırım 1 sene falan oldu kronik sorunlu SSD'lerden biri ya da fazla ısındıgı için o düşük deger cıkmıs olabilir. Format ile o SSD sorunu düzelmez.

Başka oyunlarda yaşıyor musunuz bu sorunları ? LoL'de son güncelleme oyunu biraz bozdu. Arkadaşımda RX 5500 XT ve R5 1600 AF sistemle son zamanlarda FPS düşmeleri yaşıyor.

Bu kadar güçlü sistem olduğuna göre oyunda sıkıntı vardır. Oyun güncellemelerini bekleyiniz.
Oyunla hiçbir alakası yok, başka bir bilgisayarda sorun yok.
Başka oyunlarda yaşıyor musunuz bu sorunları ? LoL'de son güncelleme oyunu biraz bozdu. Arkadaşımda RX 5500 XT ve R5 1600 AF sistemle son zamanlarda FPS düşmeleri yaşıyor.
Oyunla hiçbir alakası yok üstte de yazdığım gibi çünkü bu sorun ben de aylardır var.
İşlemci frekansın sabit değil diye oluyordur. Isınınca da frekans düşürebiliyor. Hangi sogutucu kullanıyorsun. PC güç planı hangi modda kullanıyorsun. SSD için sanırım 1 sene falan oldu kronik sorunlu SSD'lerden biri ya da fazla ısındıgı için o düşük deger cıkmıs olabilir. Format ile o SSD sorunu düzelmez.
Hangi modda kullandığımıza nasıl bakıyorduk? Dengeli(Önerilen) de kullanıyorum %99 ama yine de teyit edip söyleyim.

SSD: Corsair 480 gb mp510 ssd fiyatı, teknik özellikleri, modelleri. Corsair 480 gb kampanyalar ve uygun fiyat seçenekleriyle Vatan Bilgisayar'da. Satın al.

Soğutucu: COOLER MASTER HYPER 212 Intel 2011/1366/1156/1155 AMD FM1/AM İŞLEMCİ SOĞUTUCU fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Son düzenleme:
Yüksek performans da kullanmayı dene onu. Bu sırada görev yöneticisinden CPU GHz kontrol edebilirsin değişimi yüksek performansda artabilir dengeliye nazaran.
SSD neydi? Link olmamıs.

Ayrıca MSI Afterburner ile oyun içindeki sıcaklıklarını da kontrol eder misin o FPS düşmesi sırasında hangi degerler yükselip düşüyor. Termal macunlarını da en son ne zaman değiştirdin.

Yüksek performans da kullanmayı dene onu. Bu sırada görev yöneticisinden CPU GHz kontrol edebilirsin değişimi yüksek performansda artabilir dengeliye nazaran.
SSD neydi? Link olmamıs.
Pardon düzelttim. Corsair 480 gb mp510 ssd fiyatı, teknik özellikleri, modelleri. Corsair 480 gb kampanyalar ve uygun fiyat seçenekleriyle Vatan Bilgisayar'da. Satın al.
Ayrıca MSI Afterburner ile oyun içindeki sıcaklıklarını da kontrol eder misin o FPS düşmesi sırasında hangi degerler yükselip düşüyor. Termal macunlarını da en son ne zaman değiştirdin.
Pcyi yeni aldım sayılır zaten. 8 ay oluyor. Ama bu sorun En yüksek ayarlara aldığımdan beri var. Yani aylardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı