1660 Ti sistem LoL'de sadece 5vs5'lerde anlık 1-2 saniye kasması

İşletim sistemi
Windows 10

jackarmis

Kilopat
Selam arkadaşlar. Sorunumu sonuna kadar okursanız çok sevinirim.

Ejder tarafında veya ejderin arkasındaki kırmızı güçlendirme bölgesinde 5vs5 atınca FPS 144 sabit iken bir anda 120 civarlarına düşüyor ve anlık 1-2 saniye oluyor. Oyun ayalarları en yüksekte. Bunu çok düşüğe alınca sorun ortadan kalkıyor. E o zaman çok düşüğe alıp oyna sorunun çözülsün diyebilirsiniz fakat ben çok yüksekte oynamak istiyorum görüntü falan daha net oluyor. Bilgisayarımın iyi olduğunu düşünüyorum. Çok yüksekte de oynanabilir yani. Daha kötü bilgisayarlarda sorunsuz oynayan arkadaşlarım var.

PC özellikleri: i5-9600K, 1660 Ti Ventus XS OC, 16 GB RAM, 480 GB NVMe M.2 SSD, Z-390 anakart. Windows 10 Pro kullanıyorum.

Not: Ekran kartı güncel, Windows güncel. Bilgisayar sıcaklıklarında bir sorun yok. Sadece SSD 3840/2000 MB olmasına rağmen testlerde 3400/632 çıkıyor. Format at SSD'de düzelir, oyunda düzelir dediler ama ben yine de buradan da sormak istedim. Yardımcı olacak var mı?

SSD ekran kartının üstündeki slotta mı? Eger oyleyse ısınmadan kaynaklı da olabilir o FPS droplar. Ayrıca M.2'nin yazma hızı cok düşük ilk günden beri oyleyse keşke değiştirseydin. Alttaki M.2 slotuna takıp en azından SSD'nin ısınmasını bir nebze düşürebilirsin ama yine de oyun içinde degerlerini MSI Afterburner ile incele.

SSD ekran kartının üstündeki slotta mı? Eger oyleyse ısınmadan kaynaklı da olabilir o FPS droplar. Ayrıca M.2'nin yazma hızı cok düşük ilk günden beri oyleyse keşke değiştirseydin. Alttaki M.2 slotuna takıp en azından SSD'nin ısınmasını bir nebze düşürebilirsin ama yine de oyun içinde degerlerini MSI Afterburner ile incele.
Yazma hızı çok düşük olması neredeyse 10 SSD'den 8'inde oluyormuş. Bunun için foruma çok konu açmıştım geçtiğimiz aylarda. Herkes hiç sorun değil hatta aynısını bizde de var format atınca düzeliyor demişti. Bir formatı deneyeceğim ama format atmayı bilmiyorum :D
Arkadaşlar ikinize de teşekkür ederim. Nihai performansa alınca tam anlamıyla çözülmese de baya etkisi oldu. Başka hangi ayarları yapmamı önerirsiniz?
@166307 @stormhawks47 cevaplarınızı bekliyorum..

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı