1660S ekran kartından RTX 2060 ve üst modele geçmek

Bütçe
10.000
Dostum gönlümden her şeyi almak geçiyor fakat bütçe fazla müsait değil yine de önerin için teşekkür ediyorum.

Çok fazla Online oyunum yoktur. ETS 2 Farming Simulator gibi oyunlar World of Tanks var bir de onun dışında çok fazla oynadığım oyun yok.

Önerin için teşekkür ederim.

Ryzen 5 5500 ve RTX3060 almaya karar verdim.

Herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

Hayırlı cumalar.
Hayırlı kandiller.

Hocam bütçem müsait değil diyorsunuz dediğimiz kart 3060 ile aynı fiyatta. Gene pahalı geliyor ise ekran kartı olarak 6650XT işlemci olarak 5600 alabilirsiniz.

Hocam bütçem müsait değil diyorsunuz dediğimiz kart 3060 ile aynı fiyatta. Gene pahalı geliyor ise ekran kartı olarak 6650XT işlemci olarak 5600 alabilirsiniz.
Haklısınız fakat ben çok önceden AMD ekran kartı kullandım ve performansından memnun kalmadım şimdiki modeller hakkında bir fikrim yok ama ben Invidia'da konusunda ısrarcı olma sebebim bundandır. İşlemci konusunda o günkü duruma bakarak hareket edeceğim işlemci konusunda marka alt limit R5 5500

Haklısınız fakat ben çok önceden AMD ekran kartı kullandım ve performansından memnun kalmadım şimdiki modeller hakkında bir fikrim yok ama ben ınvidia'da konusunda ısrarcı olma sebebim bundandır. İşlemci konusunda o günkü duruma bakarak hareket edeceğim işlemci konusunda marka alt limit R5 5500.

Ama şu anki 6000 serisinde sorun yok. İlla NVIDIA istiyorsanız siz bilirsiniz ama büyük performans kaybı yaşarsınzı.

Ama şu anki 6000 serisinde sorun yok. İlla NVIDIA istiyorsanız siz bilirsiniz ama büyük performans kaybı yaşarsınzı.

Dostum kesin karara varip sorun yok deyip AMD fanboylugunu yapmayı bıraksanız mı artık tamam F/P olarak çok iyi kart fakat memnun olan kadar memnun olmayanda mevcut bir ton konu var ufak tefekde olsa sorunları mevcut bilgisayardan anlamayan ve tak çalıştır için NVIDIA öneriyorum ben.

Dostum kesin karara varip sorun yok deyip AMD fanboylugunu yapmayı bıraksanız mı artık tamam F/P olarak çok iyi kart fakat memnun olan kadar memnun olmayanda mevcut bir ton konu var ufak tefekde olsa sorunları mevcut bilgisayardan anlamayan ve tak çalıştır için NVIDIA öneriyorum ben.

Hiçbir markaya sorun yok diyemeyiz. Şu anki durumda 1000 karttan 2-3 sorunludur en fazla. Tak çalıştır dediğiniz AMD de kullanması zor değil. Abartıyorsunuz.

Bu forum da dahil olmak üzere RX 6600 ekran kartında wattman hatası yaşayan birçok kişiye rastladım ben. Bu hata öyle bir hata ki kimse bu hatayla ilgili net bir çözüm üretebilmiş değil çünkü sorunun tam olarak neyden kaynaklandığı da bilinmiyor. Ben olsam sadece amazon satıcısından olmak kaydıyla AMD ekran kartı alırdım. Çünkü diğer sitelerin garantilerinde insanları çok uğraştırıyorlar.

Bu forum da dahil olmak üzere RX 6600 ekran kartında WattMan hatası yaşayan birçok kişiye rastladım ben. Bu hata öyle bir hata ki kimse bu hatayla ilgili net bir çözüm üretebilmiş değil çünkü sorunun tam olarak neden kaynaklandığı da bilinmiyor. Ben olsam sadece Amazon satıcısından olmak kaydıyla AMD ekran kartı alırdım. Çünkü diğer sitelerin garantilerinde insanları çok uğraştırıyorlar.

WattMan sadece ekran kartı hatası değil. RAM, işlemci, anakart Disk vb kaynaklanabilir. Ayrıca WattMan çoğu zaman sürücü değiştirmek gibi basit yöntemlerle çözülebiliyor.

WattMan sadece ekran kartı hatası değil. RAM, işlemci, anakart Disk vb kaynaklanabilir. Ayrıca WattMan çoğu zaman sürücü değiştirmek gibi basit yöntemlerle çözülebiliyor.

Ne hatası olduğunun ne önemi var? Bugün NVIDIA ekran kartlı herhangi bir sistemde WattMan hatası alana rastlamıyorum. Sadece AMD ekran kartlarında var bu hata doğru mu? Tamam bu yeterli işte. Teknik servise defalarca gidip gelen ekran kartları var piyasada WattMan hatası yüzünden. Türkiye'de teknik servisle uğraşmak en son isteyeceğim şeylerden biridir.

Yeni konular

Geri
Yukarı