Üst seviye GTX 1660S vs. Giriş seviyesi RTX 2060

Saykoraz

Picopat
Merhaba arkadaşlar, ekran kartı için 2700-2800 arası bütçem var. Lütfen 100 TL ekle şunu al bunu al demeyin, ekleyecek durumum yok. Öncelikle 5600 XT almak istemiyorum daha bugün yeni Driver çıkarmalarına rağmen siyah ekrandır o dur bu dur sorunların devam ettiğini söyleyen arkadaşlar mevcut forumda. Geriye iki seçeneğim kalıyor. İyi bir soğutmaya ve kaliteli malzemeye sahip 1660 Super almak. Örneğin Gaming X veya ROG STRIX modeli gibi. İkinci seçeneğim ise soğutması ve malzeme kalitesi bu iki modelin arkasında olan 2700-2800 TL bandında şu RTX 2060 modelleri var:

Galax GeForce RTX2060 1-Click OC.
Gigabyte GeForce RTX 2060 OC.
INNO3D GeForce RTX2060 Twin X2 OC.
Palit GeForce RTX2060 Dual 6 GB.
Zotac GeForce RTX2060 GAMING 6 GB. (Recep Baltaş'ın forumda bu kartı önermediğini okumuştum yanlış hatırlamıyorsam)

Ama hiçbiri içime ısınmıyor bir yandan da almışken yeni teknoloji olan RTX almak mantıklı geldiğinin farkındayım fakat daha iyisi daha yenisi derken bu kartlardan birini alıp 80-85 derecelerde oyun oynamak istemem. Aranızda bu modellerden birini kullanmış olan varsa tecrübelerini aktarırsa çok mutlu olurum. Aralarından en az ısınanı ve malzeme kalitesi kısmen diğerlerine göre daha iyi olan kart hangisidir. Ya da kafama yatan MSI 1660 Super Gaming X veya ASUS 1660 Super ROG STRIX modellerini alıp geçeyim mi?

RX 5600 XT kullanıyorum herhangi bir sorun yok.
Evet, pulse modeli muhtemelen bende kullanıyorum 20.4.2 ile 1 aydır. Maşallah sıfır sıkıntı.
Merhaba arkadaşlar, ekran kartı için 2700-2800 arası bütçem var. Lütfen 100 TL ekle şunu al bunu al demeyin, ekleyecek durumum yok. Öncelikle 5600 XT almak istemiyorum daha bugün yeni Driver çıkarmalarına rağmen siyah ekrandır o dur bu dur sorunların devam ettiğini söyleyen arkadaşlar mevcut forumda. Geriye iki seçeneğim kalıyor. İyi bir soğutmaya ve kaliteli malzemeye sahip 1660 Super almak. Örneğin Gaming X veya ROG STRIX modeli gibi. İkinci seçeneğim ise soğutması ve malzeme kalitesi bu iki modelin arkasında olan 2700-2800 TL bandında şu RTX 2060 modelleri var:

Galax GeForce RTX2060 1-Click OC.
Gigabyte GeForce RTX 2060 OC.
INNO3D GeForce RTX2060 Twin X2 OC.
Palit GeForce RTX2060 Dual 6 GB.
Zotac GeForce RTX2060 GAMING 6 GB. (Recep Baltaş'ın forumda bu kartı önermediğini okumuştum yanlış hatırlamıyorsam)

Ama hiçbiri içime ısınmıyor bir yandan da almışken yeni teknoloji olan RTX almak mantıklı geldiğinin farkındayım fakat daha iyisi daha yenisi derken bu kartlardan birini alıp 80-85 derecelerde oyun oynamak istemem. Aranızda bu modellerden birini kullanmış olan varsa tecrübelerini aktarırsa çok mutlu olurum. Aralarından en az ısınanı ve malzeme kalitesi kısmen diğerlerine göre daha iyi olan kart hangisidir. Ya da kafama yatan MSI 1660 Super Gaming X veya ASUS 1660 Super ROG STRIX modellerini alıp geçeyim mi?
2060 ile kullanacağın rtx den hayır gelmez emin ol,saçma sapan mesajlara maruz kalacağıma emin olarak yazıyorum bunu.RTX için 2070-2070s bak en azından diyeceğim bütçenizde el vermiyor.

Hocam RTX teknolojisini ayarlarınızı kısmadan kullanmak istiyorsanız 2070 Super yada daha üst düzey kartlara sahip olmanız gerekiyor. 2060 RTX alanında çok iyi performans vermiyor maalesef yerinizde olsam 1660 Super alırım hem RTX kartlarda olduğu gibi Turing mimarisine sahip ama karar sizin.

Evet, Pulse modeli muhtemelen bende kullanıyorum 20.4.2 ile 1 aydır. Maşallah sıfır sıkıntı.

2060 ile kullanacağın RTX'den hayır gelmez emin ol, saçma sapan mesajlara maruz kalacağıma emin olarak yazıyorum bunu. RTX için 2070-2070S bak en azından diyeceğim bütçenizde el vermiyor.

Ben yenilenmiş ASUS TUF 3 serisini kullanıyorum.

Geri
Yukarı