1660S sistem donuyor

Hyperdunk

Decapat
Daha fazla  
İşlemci Ryzen 5 3600.
Anakart ASUS TUF Gaming B450M PRO 2
RAM Corsair 8x2 GB 3200 MHz.
E. Karti ASUS ROG STRIX 1660S Advanced editions.
SSD hıkvisiyon E100 512 GB.
PSU inca 750W80p Power Bronze.
Kasa Performax trinity.
Ekran ASUS VQ24vq TUF Gaming 1920 1080 144 Hz ekran.

Sıkıntı Chrome Yandex tarayici veya sistemde açık olmayan oyun uygulama vb bir şeyi açınca hatta başlat menüsüde dahil açınca ekran kartinin anlık %100'e çıkıp düşmesi.
SSD'den süphelenip test ettim problemli değil.
Hynix entegreli 1660S'lerde bu tarz problemler olabiliyor demişlerdi ve NVIDIA güncelleme yayınlamışti ancak durum yıne böyle.
2. taraciyicili video format sonrası ancak yine anlık düşüşler ve yükselmeler mevcut daha önceden böyle değildi ekranda titreme yüzünden servise gitti geldi sistem geldikten anakartla ekran kartinin RGB'leri birbirine bağlamışlar titreme gitti ancak yerini donmaya bıraktı yazılımsaldir dediler ama çözemedim.

Format öncesi donmalar günde 1 veya 2 kere oluyordu AC vallhalla call of vb oyunları saatlerce oynamama rağmen sıkıntı yaşamadım ancak ekrandakı görüntü komple değiştiğinde (taraciyida sekme değiştirme veya oyun açıp kapatma vs) ekranın sağ alt köşesinde bir damalanma olup donabılıyor.

Video 1;

Video 2

Son düzenleyen: Moderatör:
@Sefa Yıldırım hocam buradaysan bir bakar mısın aynı sorunu yaşıyoruz sanırım ayni olayın videosunu atıp çözümü yazmamışın.
Hiçbir fikrim yok.

Chrome acıp kapama ile ekran kartinin %100'e dalgalanıp tekrar %0'lara düşmesi doğal mı peki?
Onu geçtim aygit yöneticisi açayim die başlat menüsünü acıyorum gene aynı şey oluyor.
Güncel temiz kurulum yapmama rağmen ılk vıdeodakı saçma kıtlenme sorunu devam edıyor.
Güncel temız kuruluma rağmen sorun devam ediyor.

Son düzenleme:
Dostum aynı sorunu günlerce hatta haftalarca yaşadım. Garip bir şekilde kendiliğinden düzeldi. Yaklaşık 2-3 aydır böyle bir sorun yaşamadım. Windows Game Modu kapatarak düzeldiğini düşünüyorum. Belki de bununla çözülmemişte olabilir.
Herhangi bir sistem parçamız bile aynı değil. Aynı sorunu yaşıyor olmamıza rağmen aynı herhangi bir ortak parçamız yok. O yüzden bir şey diyebilmem mümkün değil. Garantiye yollasan bile sorunun çözülmeyeceğine inanabilirsin.

Dostum aynı sorunu günlerce hatta haftalarca yaşadım. Garip bir şekilde kendiliğinden düzeldi. Yaklaşık 2-3 aydır böyle bir sorun yaşamadım. Windows Game modu kapatarak düzeldiğini düşünüyorum. Belki de bununla çözülmemişte olabilir.
Herhangi bir sistem parçamız bile aynı değil. Aynı sorunu yaşıyor olmamıza rağmen aynı herhangi bir ortak parçamız yok. O yüzden bir şey diyebilmem mümkün değil. Garantiye yollasan bile sorunun çözülmeyeceğine inanabilirsin.

Garantiye gitti sistemi toplayan yer tanıdık tek tek her parcayi yeniledik yine ayni :/
Ekran kartinin % -1 çalısması bir senın bir de benim basıma gelen bir şey sanırım o yüzden sormak istemistim.

1660S'de çözüm ekran kartini performans moduna almak o sekılde donma yapmıyor ama işlemci boşta 50 kusurlerde ekran karti boşta 45 ve üzeri olarak ısınıyor o agir sıkıntı :/ Ekran kartini perfornmasa almak ekran kartina 7-8 işlemciye 10-12 derece ısı ekleme anlamına gelıyor.
Garip kısmı 20 küsur saat AC Valhalla oynadım ve bazen 8-9 saat call of oynuyorum donmuyor Chrome'a özel sanirim veya Windows Game modu sınırlamasından dolayı da olabılır cunku ekran kartı 300 MHz'lere kadar dusuyor Game mod sınırlamasıyla tarayici üzerinde hata verdırıyor sanırım.

Garantiye gitti sistemi toplayan yer tanıdık tek tek her parcayi yeniledik yine ayni :/
Ekran kartinin % -1 çalısması bir senın bir de benim basıma gelen bir şey sanırım o yüzden sormak istemistim.

1660S'de çözüm ekran kartini performans moduna almak o sekılde donma yapmıyor ama işlemci boşta 50 kusurlerde ekran karti boşta 45 ve üzeri olarak ısınıyor o agir sıkıntı :/ Ekran kartini perfornmasa almak ekran kartina 7-8 işlemciye 10-12 derece ısı ekleme anlamına gelıyor.
Garip kısmı 20 küsur saat AC Valhalla oynadım ve bazen 8-9 saat call of oynuyorum donmuyor Chrome'a özel sanirim veya Windows Game modu sınırlamasından dolayı da olabılır cunku ekran kartı 300 MHz'lere kadar dusuyor Game mod sınırlamasıyla tarayici üzerinde hata verdırıyor sanırım.
Aynen. % -1 değerini göstermesi belki de ekran kartının kendini düşük modda çalıştıramamasından kaynaklı. Çünkü ben sistemi topladıktan bir yıl kadar sonra Rtx 2060 S'e geçtim. Ondan önce 750 Ti kullanıyordum ve hiçbir sıkıntı yaşamamıştım. Sorun ekran kartlarımızdan kaynaklanıyor. Servise versen bile spesifik bir sorun olmadığından çözeceklerini veya ekran kartını yenisiyle değiştireceklerini pek sanmıyorum.

Aynen. % -1 değerini göstermesi belki de ekran kartının kendini düşük modda çalıştıramamasından kaynaklı. Çünkü ben sistemi topladıktan bir yıl kadar sonra RTX 2060S'e geçtim. Ondan önce 750 Ti kullanıyordum ve hiçbir sıkıntı yaşamamıştım. Sorun ekran kartlarımızdan kaynaklanıyor. Servise versen bile spesifik bir sorun olmadığından çözeceklerini veya ekran kartını yenisiyle değiştireceklerini pek sanmıyorum.

Servise verdim değişen bir şey olmadı dediklerini de yaptım perfornmasta ara ara donuyor bir garip ya çözemedim :/
Gecende tek ekran varken ses için 2 ekran gösterdi Windows acaba yanlış BIOS driveri mı kurdular ya da BIOS'u 0 layip mi yükseltmek lazım ondan yapar mı acaba?

Servise verdim değişen bir şey olmadı dediklerini de yaptım perfornmasta ara ara donuyor bir garip ya çözemedim :/
Gecende tek ekran varken ses için 2 ekran gösterdi Windows acaba yanlış BIOS driveri mı kurdular ya da BIOS'u 0 layip mi yükseltmek lazım ondan yapar mı acaba?
Hiçbir bilgim yok. Bu konuya mesaj yazdıktan sonra Netflix'de film izlerken bir kez daha başıma geldi. (Yaklaşık 3-4 aydır başıma gelmiyordu)

Yeni konular

Geri
Yukarı