Çözüldü 1660S Z370A Pro'da çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

farukabi64

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16gb 3200mhz cl16
SSD veya HDD modeli
500gb m2 ssd
Ekran kartı
1660super
Anakart
msı z370 a pro
İşlemci
9400f
3 sene önce vatandan toplama PC almıştım. i5 9400F, 650watt Corsair Carbide kasa ile gelen, 16 GB RAM'ı vardı 1660 Super, 500GB M.2 SSD'i vardı, toplama sistemle gelen anarkartta 2 tane RAM slotu vardı, 32 GB RAM yükseltmesi icin MSI Z370 anakart aldım 2.el olarak, 4slot RAM, 4 adet aynı marka aynı model aynı bellek RAM aldım. XMP ile 3200 MHz 32 GB taktım her şey yolundaydı, sonra termal macun aldım, 3 senedir kullanıyorum havalar ısınınca termal macun yenilerim diye, bir ara elektrikler gitti o ara şimdi şunu aradan çıkartayım diye macun yaptım hem CPU hem GPU'ya sonra no signal hatası aldım. Yapamadım ekran kartını yaktığımı düşündüm, sonra ekran kartını servise yolladım, 2.el HD5570 1GB ekran kartı aldım, taktım ilk başta yine no signal verdi, calışmadı, anakart Z370 oldugu icin 2 tane X16 slotu var 2.slota takınca calıştı, servisi aradım abi benim 1660 Super calışıyor olabilir diye sordum bozuk olmayabilirdi, evet dediler meğerse benim servise yolladıgım kart sağlammış FurMark testi yapıldı, bakımı yapıldı geri yollandı, fakat o da ne kart benim PC'de calışmıyor, 250 liralık kart calışıyor, şu an bunu kullanıyorum, ama kendi calışıp duran kartım benim sistemde no signal vermeye devam ediyor biliyorum biraz uzun ve karışık oldu fakat tam anlaşılması icin yazıyorum. Zaten 1660 Super benim PC'de calışıyordu. Ne oldu da bu kart benim PC de calışmaz oldu? Aklım almıyor PSU'dan şüpheleniyorum fakat öneri ve yardıma açıgım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Evet 1660 2 slotta da calismiyor fakat HD5570 pin bağlantısız kart çalışıyor.

Zaten onboard yok. HD5570 kullanıyorum simdi.

Sorunu çözdüm. X16 slotuna şak diye oturtmak gerekiyormuş, diğer kart küçük oldugundan kolay oturuyordu. Konuyu kapatabiliriz sağ olun.
Her seyi dogru yaptiginiza emin misiniz? Bana biraz fazla kurcalamissiniz gibi geldi. Elektrikler aniden gittiginde PSU'ya zarar gelmiste olabilir, onu da bir kontrol edin isterseniz.

PCI-e slotlarının ikisi de 3.0. Eski ekran kartı birinde çalıştıysa diğerinde de çalışması gerekirdi. İlk PCI-e slotu BIOS'tan deaktif edilmiş veya arızalı olabilir.

Her seyi dogru yaptiginiza emin misiniz? Bana biraz fazla kurcalamissiniz gibi geldi. Elektrikler aniden gittiginde PSU'ya zarar gelmiste olabilir, onu da bir kontrol edin isterseniz.
Herşey doğru kesinlikle ne yaptığımı biliyorum ama elimde başka PSU da olmadığından bilemiyorum 1660super kesinlikle calisiyor

PCI-e slotlarının ikisi de 3.0. Eski ekran kartı birinde çalıştıysa diğerinde de çalışması gerekirdi. İlk PCI-e slotu BIOS'tan deaktif edilmiş veya arızalı olabilir.
Sorun değil diğeri çalışmasada olur ama asıl sorun 1660superin neden çalışmadığı ,kart kesinlikle sağlam

Evet 1660 2 slotta da calismiyor fakat HD5570 pin bağlantısız kart çalışıyor.

Zaten onboard yok. HD5570 kullanıyorum simdi.

Sorunu çözdüm. X16 slotuna şak diye oturtmak gerekiyormuş, diğer kart küçük oldugundan kolay oturuyordu. Konuyu kapatabiliriz sağ olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı