1662 TL'ye GTX 1660S sistem alma hikayem

Hocam yani siz ucuz fiyattan alıyorsunuz ya 1660S sistem. İşte ben de size biraz göndereyim sonra misliyle geri alayım anlamında bir şey demiştim ama geçti. 😀
O iş olmaz hocam :D Benim gibi zamanında alıp zamanında satmanız lazım :)

Evet, yanlış duymadınız. Benim cebimden çıkan para sadece 1662 TL ve 1660S sistem aldım.
Şimdi alım ile alakalı hikayemi anlatayım:

2020 yılına yeni girmiştik ve RX 570 ekran kartımı satacaktım, o sırada piyasa çok durgundu ve piyasada 500 TL civarına bulunuyordu. Neyse ben konular açıp araştırma yapmıştım, GTX 1080 o zamanlar 1900-2000 TL idi. Elimde eski diyebileceğimiz laptop vardı ve 900 TL'ye satmıştım, haliyle RX 570 üstüne 900 TL verebileceğim kart arayışına girdim. Şansıma ki bi' bilgisayarcı Vega 56 referans ekran kartını 1350 TL'ye satıyordu, şansımı deneyeyim dedim ve yazdım. 1300 TL olur mu? RX 570 üstüne ne kadar verirsem takas edebiliriz? Dedim ve 800 TL olur dedi. Ertesi gün yola koyuldum ve gidip takası gerçekleştirdim, kart çok temizdi ve ilk sahibi sadece grafik tasarımda kullanmıştı.

17 Şubat 2021 tarihinde malum piyasa yüzünden 7000 TL'ye kartımı satışa koydum, ertesi gün 2 kişi 6000 TL teklif edince gelip elden alabilecek birisini seçtim ve gelip aldı. Ödemeyi yanında EFT olarak aldım ve hesabıma para geçince kartı verdim.

Yani kart 1300 TL'ye aldığım kartı 6000 TL'ye sattım, kârımı söylememe gerek yok çünkü konuyla alakasız. Sonrasında 3060 beklemeye koyuldum ve fiyatını az çok öğrendim, ümidimi kestim. Sıfır sistem arayışına girdim ve adını vermek istemediğim bilinen bir sitede 6326 TL'ye sıfır 1660S sistem buldum, özellikleri şu şekilde:

R3 3100, B450M-A Pro Max, G.Skill Ripjaws 8x2 3200Mhz RAM, A2000 250GB SSD, PNY 1660S tek fan ekran kartı, SHPV2 650V PSU, Sharkoon RGB Flow kasa.

Sonucunda 6000 TL sıcak param vardı ve cebimden 326 TL çıkmış oldu. Toplam cebimden çıkan para ise 1662 TL oldu ki aslında laptop parasını çıkarmamız lazım ancak onu da sayıyorum. Eğer laptopu saymazsak cebimden sadece 826 TL çıkmış oldu. Her iki türlü de büyük kârlı çıktım, bu paraya en iyi dönemde dahi APU sistem zor alınıyordu gerisini siz düşünün :)

Demem o ki, her zaman üzülmeyin :) Bazı fırsatlar çok büyük kârlar ortaya çıkarabilir. Umarım bana bu konuda küfür eden arkadaşlar olmaz. Yazımı okuduğunuz için teşekkürler :)
Mining kartlardan stoklamak hayat kurtarır :D Bir satıyorsun şaak.

Yeni konular

Geri
Yukarı