2400 TL'ye 1660 Super ROG STRIX Alma Hikayem

Tekila

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
ögrenci
Geçen hafta kuzenime X bir firmadan kasa topladım ve siparişi verdim, ekran kartı olarak da 1650S ROG modelini tercih ettik. 1 gün sonra bize dönüp ellerinde sipariş verdiğimiz kartın kalmadığını söylediler ve 100 TL fark ile daha alt model teklif ettiler (ROG yerine TUF). O an siteye girip baktığımda o aldığımız sistem kaldırılmıştı, sanırım bir yanlışlık oldu. Bizde düşündükten sonra 100TL fark ile TUF almayı kabul ettik. 2 saat geçmedi ki bizi arayıp ellerinde onun da kalmadığını söylediler. Biraz üzüldük çünkü uygun fiyata aldığımız sistemi iade etmek istemiyorduk. Böyle sabahtan akşama kadar düzenli olarak sürekli birbirimizi aradıktan sonra firma ASUS'u arayıp stok soracağını söyledi ( o sırada bende telefondayım) sordu ve ellerinde sadece 1660S ROG modelinin kaldığını söyledi ve bize çok cüzzi bir miktar teklif ettiler, 500TL fark ile 1650S modelinden 1660S ROG aldık ve bu ekran kartı bize tam olarak 2450 TL'ye geldi, bir an alıp satmak için sabırsızlanıyordum ki, sonra satmaktan vazgeçtik.
Demek ki büyük ASUS gibi firmalar dağıtıcı firmalara ekran kartlarını normal fiyatından satıyorlar, dağıtıcı firmaların üstüne koyduğu karı siz düşünün. Demek isterlerse uygun fiyattan da satabiliyorlarmış. Tamam uygun fiyattan kartları miningcilere kaptırmak istemiyorlar buna nasıl çözüm bulunabilir? Bende bilmiyorum ama hiç yoktan mınıng yapılmayan 1650, 5500 XT 4 GB vb. mınıng yapılamayan modelleri uygundan satabilirler, hiç yoktan sistemlerin içinde.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı