16x2 3000 MHz CL 16 RAM Tavsiyesi

Feanaro

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar. İmza kısmında da gördüğünüz üzere şu an kullandığım RAM Gskill 8 GB 3000MHz CL15. Kingston 16 Gb x 2 3200MHz CL16 almayı düşünüyorum. Tabii ki fiyat farkı baya fazla olacak ama hem 8 GB'dan 32 GB'a yükselmiş olacak, hem de zor bulunan ilk RAM'ime oranla daha kolay bulunabilen bir RAM olacak. Bu konuda görüşlerinizi almak istiyorum. Hatta eğer daha uygun ve kaliteli önerileriniz varsa onlara da açığım. Şimdiden teşekkür ederim.

Not: Fiyat aralığı olarak maksimum 1800 civarı diyebilirim sanırım. Ama ne kadar düşük fiyat olursa o kadar çabuk alabilirim.
Not 2: Dual olarak istiyorum. Zaten anakart maksimum 64 GB olarak sınırlıyor. 2x16 olması uygun olur.

Buradan bakmanızı tavsiye ederim. Filtreyi 3200MHz ve en fazla CL16 olarak seçtim.

Bu siteyi bilmiyordum. Teşekkür ederim buradan bakıp karar vermem daha kolay olacak diye düşünüyorum.

Peki markaların çok bir önemi var mı sizce?

Anakartların uyumlulukları önemli. Bilindik markalarda zaten sorun yaşamazsınız ama anakart uyumsuzluğu olan birkaç kişi gördüm. MSI ve Corsair sorunsuz mesela.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı