Çözüldü 17,6 GB RAM kullanımı normal midir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DallasG

Hectopat
Daha fazla  
İşletim sistemim Windows 10, 32 GB DDR3 RAM'im var ancak görev yöneticisine girip kontrol ettiğim zaman 17,4 kadarını kullandığını söylüyor. Bu sizce normal mi? Bana hiç normal gelmedi. Neden böyledir? Sebebi virüs olabilir mi? Oysaki yeni format atmıştım, daha 1 haftasını bile doldurmadı.

ram-yuksek.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar, sorunu buldum.
Anakartımın lan sürücüsü ile beraber inen "Killer network Center" programında RAM sızıntısı yaşanıyormuş. Silince sorun ortadan kalktı. Şu an RAM kullanımı sürekli %13'de 4,1 GB RAM kullanıyor sistem, boşta. Yardımlarınız için teşekkür ederim. Çözüldü olarak nasıl işaretlerim konuyu bilmiyorum, yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler dilerim.
RAM'inizin bu kadar sömürülmesi normal değil. Bu uygulamayı açınızın ve ekran görüntüsünü bize atınız:

İşletim sistemim Windows 10, 32 GB DDR3 RAM'im var ancak görev yöneticisine girip kontrol ettiğim zaman 17,4 kadarını kullandığını söylüyor. Bu sizce normal mi? Bana hiç normal gelmedi. Neden böyledir? Sebebi virüs olabilir mi? Oysaki yeni format atmıştım, daha 1 haftasını bile doldurmadı.

Eki Görüntüle 706992
Böyle birşey normal olamaz çünkü arka planda uygulamalar çalışsın chrome sekmeleri açık dursun belki bu kadar bile tüketmez. Bende 16gb ram var oyun + chrome sekmeleriyle 12gb anca kullanıyor. Orjinal windows iso dosyası ile doğru format atmalısınız.

Deneyebileceğiniz çözümler;
1. Görev yöneticisinden filtre yapıp en fazla RAM kullanan işlevi görebilirsiniz.
2. Avast, Malwarebytes vb. antivirüs programlarıyla virüs taraması yapabilirsiniz.
Bu hiç normal değil, belki de tonlarca virüs taşıyorsunuz ve haberiniz bile yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı