17 yaşında 185 boy nasıl?

Daha fazla  
Efendiler, öncelikle merhaba 17 12.sınıf ögrencisi olacağım bu sene, boyum 1.85. aktif olarak 1 yıldır vücut geliştirme yapıyorum ama 185 olduğum halde [Türkiye ortalamasının epey üstünde] aynadan baktığımda kısacık duruyorum sanki insanların arasında kayboluyor gibiyim boyumu 7 farklı yerde ölçtüm aldığım değerler benzerdi. Kimisi 184 kimisi 185 dedi. Aktif olarak basketbol da oynuyorum. Aslında annem babam kısa annem 160, babam 172 boyunda bu boyun nasıl ortaya çıktığını anlayamıyorum. Evlatlık olma ihtimalim var mı onu da bilemiyorum. Sizce bu boy kısa mı ya da gideri var mı? Ayrıca daha ne kadar daha uzayabilirim?

Efendiler, öncelikle merhaba 17 12.sınıf ögrencisi olacağım bu sene, boyum 1.85. aktif olarak 1 yıldır vücut geliştirme yapıyorum ama 185 olduğum halde [Türkiye ortalamasının epey üstünde] aynadan baktığımda kısacık duruyorum sanki insanların arasında kayboluyor gibiyim boyumu 7 farklı yerde ölçtüm aldığım değerler benzerdi. Kimisi 184 kimisi 185 dedi. Aktif olarak basketbol da oynuyorum. Aslında annem babam kısa annem 160, babam 172 boyunda bu boyun nasıl ortaya çıktığını anlayamıyorum. Evlatlık olma ihtimalim var mı onu da bilemiyorum. Sizce bu boy kısa mı ya da gideri var mı? Ayrıca daha ne kadar daha uzayabilirim?

Bence gayet güzel Türkiye ortalaması 173-174 falan gayet iyi, dayınız amcanız falan uzun boyludur belki ona çekmiş olabilirsiniz boy sadece anne ve babadan gelmiyor.

Bence sen ya açtığın konudan sorduğun sorudan bihabersin ya da bizimle dalga geçiyorsun. Konu dışı olsa yine anlardım ama bilerek ve isteyerek sağlık kategorisine de açtığına göre ciddisin. Şimdi sorduğun soruya gelecek olacaksak, eğer senin elinde ve senin yapmış olduğun bir şey olsaydı bu konu hakkında yorum yapılabilirdi. Ama bu konu senin ömrün boyunca ve bundan önceki ve sonraki bütün ömürler dahili boyunca tartışmaya kapalı olduğu için nasıl bir yorum istediğini de pek anlamış değilim. Bizden ileriyi mi görmemizi istiyorsun, ya da genetik analizini mi yapmamızı mı istiyorsun, anlamış değilim. Bu forumda boy konuları artık yasaklanmalı, açmak isteyen de yasaklanmalı.

Boyunuz çok iyi. Ben 173-174 boya ve 70 kiloya sahibim. Kilomdan dolayı 178-180 arası insanların yanında çok kısa durmuyorum. Daha geçen seneye kadar 55 kiloydum. Yaşın dolayısıyla vücudun hala gelişme içerisinde o yüzden bu dönemlerde kendini cılız, kısa görmen normal. Fakat bir tavsiyem yaşın, vücut geliştirme için bence hala erken. Daha ziyade basketbolla uğraşmanı, çok ağır olmadığı sürece sadece kas seviyeni korumak ve eser miktarda geliştirmek için güzel bir beslenme ile spor yapmanı öneririm. Bu sayede vücudun toplu gözükecek, boyun hala uzamaya elverişli olacaktır. Fakat küçük yaşta yapılan ağır vücut gelişimleri(düzenli olmadığı sürece)ileriki yaşlar için bazı sorunlara gebe.

Merhaba bende şu an 17 yaşındayım ve boyum 1.85 aradan bir yıl geçmiş boyun uzadı merak ettim?

Geri
Yukarı