17 yaşında çalışmak

lianyu35

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar abiler, kardeşler, ablalar. Ben 17 yaşındayım ve her yaz genellikle çalışıyorum. Bundan önceki yaz bir dalış okulunda dalgıçlık üzerine çalışmıştım bir teknede. Bu yazda moto kuryelik yapıyorum. Fakat içimi rahatsız eden bir şey var, benim yaşıtlarım hatta daha büyüklerim arkadaşlarıyla gezip eğlenip dururken ben günde 13-14 saat günlük 90 TL'ye motor üstünde koşturuyorum. Gurur verici tarafları da var fakat içimi yıpratan tarafları da. Bu durumu sizlere danışmak istedim, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim eğer ehliyetin yoksa motor işinin ehli değilsen hiç bulaşma derim geçenlerde garson diye aldıkları çocuğu moto kurye yapmışlar kaza yapıp ölmüş onun dışı verebileceğim tavsiye yok maalesef :/

Helal olsun sana. Onlar değil, sen kazanacaksın hayatı. Gerçekten tebrik ediyorum. İçini yıpratmasına gerek yok. Durmadan gezenler her akşam babasının eline bakıyor, baba parası yiyor. Elbet bir gün onlar için de devran dönecek ama geç olacak. Dediğim gibi, kazanan sen olacaksın.

Kardeşim eğer ehliyetin yoksa motor işinin ehli değilsen hiç bulaşma derim geçenlerde garson diye aldıkları çocuğu moto kurye yapmışlar kaza yapıp ölmüş onun dışı verebileceğim tavsiye yok maalesef :/
Ehliyetim var. Motor kullanmayıda çok seviyorum,zaten hayalimdeki motoru almak için çalışıyorum,en azından onu düşünerek kendimi avutuyorum.
Helal olsun sana. Onlar değil, sen kazanacaksın hayatı. Gerçekten tebrik ediyorum. İçini yıpratmasına gerek yok. Durmadan gezenler her akşam babasının eline bakıyor, baba parası yiyor. Elbet bir gün onlar için de devran dönecek ama geç olacak. Dediğim gibi, kazanan sen olacaksın.
Çok teşekkür ederim bu yorum güzel hissettirdi.
Emin ol ki hayata atılırken o arkadaşlarından daha rahat olacaksın, canını sıkma.
Evet ailemde böyle söylüyor. Babam daha ben 12 yaşındayken beni bi berberin yanına vermişti. Yanlış anlaşılmasın ailem zoruyla çalışmıyorum,babam küçüklüğümden beri bunların ilerde işime yarayacağını söylüyor. Bende ona inanıyorum :)

Merhabalar abiler, kardeşler, ablalar. Ben 17 yaşındayım ve her yaz genellikle çalışıyorum. Bundan önceki yaz bir dalış okulunda dalgıçlık üzerine çalışmıştım bir teknede. Bu yazda moto kuryelik yapıyorum. Fakat içimi rahatsız eden bir şey var, benim yaşıtlarım hatta daha büyüklerim arkadaşlarıyla gezip eğlenip dururken ben günde 13-14 saat günlük 90 TL'ye motor üstünde koşturuyorum. Gurur verici tarafları da var fakat içimi yıpratan tarafları da. Bu durumu sizlere danışmak istedim, teşekkürler.
Ben de 17 yaşındayım ve 18 yaşıma gireceğim. Malum Üniversite Sınavı olduğundan dershane hayatı var. Ama sokakta zorla çocuklarına mendil sattıran ebeveynler de var. Ayrıca ailene bu durumu izah edersen durumunu çözebilirsin bence.

Gayet güzel ve emin ol ki ileride onların baba parası bittiğinde boşluğa düşecekler. Sense çok güzel yetişmiş, hem okumuş hem eli her işe giden çok iyi bir insan, belki mükemmel bir baba olucaksın.
Onlar şimdi içsinler eğlensinler geleceklerinin garantisi yok sen şimdiden kendi garantini kendin yaratıyorsun :)

Evet ailemde böyle söylüyor. Babam daha ben 12 yaşındayken beni bir berberin yanına vermişti. Yanlış anlaşılmasın ailem zoruyla çalışmıyorum, babam küçüklüğümden beri bunların ileride işime yarayacağını söylüyor. Bende ona inanıyorum :)

Sakın ola yanlış anlamayın fakat bu yaptıklarınız okumazsanız işinize yarar eğer babanız böyle düşünüyorsa okumanızdan ümidi kesmiş gibi geldi. Okursanız güzel bir iş sahibi olursunuz ama berberde öğrendiklerinizle işinize ekstra bir katkı sağlayamazsınız. Olur da okulu kazanamazsanız diye bunları yaptırıyordur muhtemelen. Okul ortalamalarınız kötü müydü?

Geri
Yukarı