17 yaşında çok saç dökülmesi

Yesilman

Femtopat
Daha fazla  
17 yaşındayım saçlarımı 7 aydır uzatıyorum seyrek diye güzel olur dedim uzattım ama fazlasıyla dökülüyor. Ön taraf kelleşmeye başladı önerebileceğiniz şampuan veya ilaç var mı?
(Bu arada ailemde dayılarım kel sadece)

Son düzenleyen: Moderatör:
17 yaşındayım saçlarımı 7 aydır uzatıyorum seyrek diye güzel olur dedim uzattım ama fazlasıyla dökülüyor. Ön taraf kelleşmeye başladı önerebileceğiniz şampuan veya ilaç var mı?

Oğlan dayıya kız halaya çeker. Benim de saçım aşırı dökülüyor. Sebamed bebe şampuanı veya saç dökülmesi ve kepeğe karşı bir şampuanı var köpürmeyen bunları öneririm.

Ben de 15 yaşındayım saçımın bazı kısımları beyazladı inşallah çözüm bulursunuz.

Ben de 15 yaşındayım saçımın bazı kısımları beyazladı inşallah çözüm bulursunuz.
Benim de baya beyazladı. Özellikle günümüz gençlik problemlerinin başını çekmeye başladı bu olay. Ama dökülmeye kıyasla tercih ederim. Beyazlayan saçın dökülmeme gibi bir avantajı var ve farklı hava katıyor.

Berberden dinledim 15 yaşındayım.
1-saçın çok uzarsa hava almadığı için dökülür hem de çok.
2-radyasyon aynı zamanda mide bulantılarına neden olur yani bilgisayar, telefon vb...
3-kimyasal şampuanlar (doğal şampuan kullanın)
4-genetik deyip bitireceğim çok şükür saçımın dökülmesi kesildi.

Dostum çevre tavsiyelere kulak asma, işte kazıtırsan şöyle iyi gelir, aktara git şunu yap şöyle olacak falan, tamamı para tuzağı. Olaya bilimsel yaklaşman gerekiyor.

1- İlk önce iyi bir şehir hastanesinden cildiyeye gidiyorsun, sana kan tahlili yapıyorlar.
2- Ardından tahliller temiz çıkarsa, DHT ve testesteron ile ilgili bir problem yoksa, bir kez daha kan tahlili veriyorsun. Başka değerlere bakıyorlar.
3- Hala tüm değerler tertemizse, biyopsi örneği alıyorlar. Dökülmenin sebepleri, kanıtlı eline geçmiş oluyor.

Şimdi ilk tahlilde erkek tipi dökülme olduğunu varsayalım. O zaman doktorunun sana yazacağı muhtemel ilaçlar şunlar.

1- Minoxidil %5 Sprey
2- Panplus 90 Capsul ya da Xpecia Tablet
3- Bioxcin Forte ya da benzeri saç dökülmesi önleyici şampuan kullanman (sana kalmış)

Bunları 6 ay kadar kullandıktan sonra hala bir dökülme yaşarsan, tekrardan doktora gidiyorsun. Bir kez daha başka bir sebep olup olmadığı araştırılıyor. Başka bir sebep yoksa, bu sefer sana önereceği son tedavi yöntemi

1- PRP - Mezoterapi
2- Biotin ve vitamin takviyeleri

Bu arada saç ve kıl foliküllerinin geleceğini belirleyen genler, %90 olasılıkla anneden geliyor. Yani baban kel olsa bile "kel" kalmazsın, fakat dayın "kel" ise o zaman muhtemelen saç dökülme tipin ona çeker. Fakat illa ki erkek tipi dökülme olacak diye bir şart yok. Allah muhafaza altında başka hastalıklar yatabilir bu dökülmelerin.

Geri
Yukarı