17 yaşında işe girilebilir mi?

Babam yüzünden bir tıkta aslında. Eskiden çok harcardı bir günde 3 Laptop almıştı. İndirimi duyunca hemen alırdı. Aldıkları Laptoplar vb. kaliteli değildi birde 600TL'ye Laptop alıyordu gerçi o zamanlar dolar 1.5 falandı ama yine çok kalitesiz ürünlerdi. Evde sinema sistemi bile var.
Tahmin ettiğim gibi heves kurbanı olmuşsunuz Metin2'den öyle paralar çıkması da çok şaşırtıcı o işi hiç kesme derim :D.

Tahmin ettiğim gibi heves kurbanı olmuşsunuz Metin2'den öyle paralar çıkması da çok şaşırtıcı o işi hiç kesme derim :D.
Eğer o parayı her ay çekip harcamasam bir Meleylik çar dizsem çok pis para var onda. Çar dizmesi Meley'lik yaklaşık 3000-4000 Won (21000-28000TL) gibi bir masrafı var ayrıca yanına 16 tane 90 level üstü çar gerekiyor ama boş olsalarda olur zaten 75 levele kadar benim 61 level onları 5 saatte kasıyor 75 olduğunda şimşekli item koy oto ava bırak 2 güne 90 oluyor. Bütün çarları tek loncaya alıp kesiyorsun her kestiğinde 20TL para ve 30 dakika sürüyor. 60 kere kestikten sonra 3 gün ara vermen gerekiyor. Günde 8 saat oynasan 5 gün sürüyor 3 gün ara. 8 Günde 60 tane 20/22TL ayda 6000 küsür TL.
Bu arada babam hep öyleydi. 20 sene öncesinde bile 5000TL'den aldığı kabanları var ama emekli olunca yetmiyordu kazandığı para ayrıca Parkinson'un etkiside var.

Eğer o parayı her ay çekip harcamasam bir Meleylik çar dizsem çok pis para var onda. Çar dizmesi Meley'lik yaklaşık 3000-4000 Won (21000-28000TL) gibi bir masrafı var ayrıca yanına 16 tane 90 level üstü çar gerekiyor ama boş olsalarda olur zaten 75 levele kadar benim 61 level onları 5 saatte kasıyor 75 olduğunda şimşekli item koy oto ava bırak 2 güne 90 oluyor. Bütün çarları tek loncaya alıp kesiyorsun her kestiğinde 20TL para ve 30 dakika sürüyor. 60 kere kestikten sonra 3 gün ara vermen gerekiyor. Günde 8 saat oynasan 5 gün sürüyor 3 gün ara. 8 Günde 60 tane 20/22TL ayda 6000 küsür TL.

Bu arada babam hep öyleydi. 20 sene öncesinde bile 5000TL'den aldığı kabanları var ama emekli olunca yetmiyordu kazandığı para ayrıca Parkinson'un etkiside var.
O neymiş hocam ben günde borsa falan boşu boşuna zaman geciriyormusum 😂 .

Merhabalar, iyi sosyaller!

Evet, öncelikle kendimden bahsedeyim; Ağustos 2004 doğumluyum ve açık lise okuyorum. Şu an lise 3'teyim. Ayda sadece 2000-2500 TL gelir için çalışabileceğim bir yere girebilir miyim sizce stajyer vb. olarak? Biliyorum pandemiden dolayı dışarıda çalışmak mantıklı değil ancak durumumuz iyi sayılmaz. Kendi bilgisayarımı Metin2 oynayarak kazandığım parayla diziyorum. Buradan kazanacağım parayı ise ailemin borcuna yardımcı olmak ve geleceğim için biriktirmek istiyorum. Full Ti'me veya part Ti'me çalışırım fark etmez. Eğer bulabilirsem ofis gibi bir yerde bilgisayar başında Office gibi programlar üzerinden çalışabilirim. Sizce bir yerde iş bulabilir miyim? Bulmak istiyorum çünkü borç her ay az bile olsa büyüyor bu gidişle asla bitmeyecek, o yüzden ek bir gelir şart. Kendi aklıma böyle bir şey geldi.

Bu arada ek olarak eniştemin ofisi var kendisi yangın tüpü gibi ürünler satıyor ofisinde şu an kendisi ve bir de ofiste çalışan bir kız var o kadar. Durumu eskiden iyiydi eniştemin ancak 3-4 sene önce bir sıkıntı çıktı ve battı, 5-6 tane apartmanını sattı, öyle borç içinde şu an ama yine de düzeliyor durumu. Beni işe alabilir mi?

Dostum öncelikle Allah kolaylık versin büyük işletmelere durumunu anlatırsan senin seve seve işe alırlar sakın utanma çekinme sonuçta gelir sağlamaya çalışıyorsun otel vb. yerler senin gibi gençlere çok ihtiyacı var hayatında başarılar dilerim.

Dostum öncelikle Allah kolaylık versin büyük işletmelere durumunu anlatırsan senin seve seve işe alırlar sakın utanma çekinme sonuçta gelir sağlamaya çalışıyorsun otel vb. yerler senin gibi gençlere çok ihtiyacı var hayatında başarılar dilerim.
Teşekkürler hocam.
O neymiş hocam ben günde borsa falan boşu boşuna zaman geciriyormusum 😂 .
Yine de Meley cidden çok uğraştırıcı ama çok güzel para bırakıyor. Bu arada hile ile ayda sıfır masrafla bir tek hile ücretiyle ayda 80TL gibi bir şey 5000-6000TL kasanlar var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı