1700-1900 TL Sistem Toplama

furkansevim16

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
Sıfırdan bir oyun oynamak için kasa toplamak istiyorum. Elimde 18.5 inç monitörum var. 1368x768 çözünürlükte.

Ben B4, Cod, Mafia3 gibi yüksek ayarda kasmadan, GTA 5'i de orta ayarlarda oynayabilecegim bir sistem tavsiyesi almak için yardım istiyorum.
Mümkünse vatan bilgisayardan toplanırsa iyi olur.

Bir de SSD ne işe yarıyor? Olmazsa olmaz bir parça mıdır?

SSD yeni teknoloji içeren bi depolama alanı diyebiliriz sanırım yanlış olmaz. İçerisinde HDDler gibi disk yok dönerek birşeyler bulmaya çalışmıyor daha farklı bir sistem kullanıyor. Bu yüzden de çok daha hızlı. Olmazsa olmaz diyemem çünkü şuanda çok pahalı. Ama küçük de olsa sistem diski için almanı öneririm.

Benim şahsi görüşüm 2500 Tl altında sistem toplanıyorsa SSD'nin fuzuli olduğu yönündedir.Oraya verilecek 150-200 Tl ekran kartına yüklenilmek için kullanılabilir.Ben de 2000 Tl civarı bir sistem toplayacağım ancak Gtx950yi bekliyorum.Sana da aynısını tavsiye ederim madem monitörün var. 17 Ağustos'ta piyasaya çıkacakmış bahsettiğim kart.

tecnopat hem hesaplı hemde yüksek oyunları rahatlıkla kaldırabilecek bir sistem toplamıştı 2000 tl altı sistem toplama başlığı altın da güzel bi sistem toplamıştı oraya bi göz at derim...

SSD nin bilgisayarda çok büyük bi rolü var bence en ucuz sisteme ssd taktığında bile bilgisayar hız nerdeyse iki katlanıyor bence olmazssa olmazlardan.

Son düzenleme:
tecnopat hem hesaplı hemde yüksek oyunları rahatlıkla kaldırabilecek bir sistem toplamıştı 2000 tl altı sistem toplama başlığı altın da güzel bi sistem toplamıştı oraya bi göz at derim...

SSD nin bilgisayarda çok büyük bi rolü var bence en ucuz sisteme ssd taktığında bile bilgisayar hız nerdeyse iki katlanıyor bence olmazssa olmazlardan.
Dostum iyi diyorsun da sence öncelik yükleme ekranlarının ve dosya kopyala-kes-yapıştır işlemlerinin hızı mı yoksa daha iyi bir grafik işleyicisi mi ? Bilgisayarın açılışından 10-15 saniye tasarruf etmek için bir düşük model ekran kartı seçilmesine gönlüm razı gelmiyor doğrusu :)

Eğer almaya kararlıysanız şu anda bu sistem gayet güzel olur.Fakat biraz beklerim derseniz size kesinlikle GTX950'yi beklemenizi tavsiye ederim.
sistem.png
.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı