1700 TL'ye R5 5600X için sıvı soğutma önerisi

Resitall

Decapat
Kek günü
Daha fazla  
RAM
GSKILL 3200 MHZ
Ekran kartı
RX 470
Anakart
X570 plus
İşlemci
ryzen 5 5600x
İşlemcim çok oyun oynarken çok ısınıyor. Boşta 70 derece oyunda ise 80 üstü oluyor sıcaklık. Hatta kasam çok ısınıyor diye ekran kartım yandı bundan dolayı sıvı soğutma almaya karar kıldım. Oyun oynuyorum onun harici yaptığım herhangi bir şey yok bana işimi görecek bir sıvı soğutucu önerir misiniz?

ML240 V2 almayı düşünüyorum sizce iyi midir işlemcimi soğutur mu? Bir de kasama 280mm ve 360mmlik radyatör takabilir miyim?
  • İşlemcim Ryzen 5 5600X.
  • Anakartım ASUS TUF X570 Plus.
  • Kasam Sharkoon TG5 Pro.
  • Ekran kartımı ileride değiştireceğim şimdilik RX 470 4 GB kullanıyorum.

Bütçe maksimum 1700.

1700 TL iyi para 360mm bir sıvı soğutma alınır o paraya kasanda destekliyor gerisi zevk işi gözüne en güzel gözüken ve paranın yettiği modeli seçip al.

1-2 derece sıcaklık farkı var modellerin arasında fazla kafa takma

ML240 V2 almayı düşünüyorum sizce iyi midir işlemcimi soğutur mu?

Soğutur ama önermiyorum. Özellikle ses sorunları ile meşhur.

ML240 V2 almayı düşünüyorum sizce iyi midir işlemcimi soğutur mu? Bir de kasama 280mm ve 360mmlik radyatör takabilir miyim?

Alinmaz. Uzun vadede sorun cikarabilir. Malzeme kalitesi kotu. Sesli calisabiliyor.

Aslinda 5600X icin o kadar pahali bir sogutucuya gerek yok.
O butcede bu en iyilerdendir:

Biraz daha ucuza bu alinabilir:

Kule tipi sogutucu ise:
F/P olarak SE224-XT.
Biraz daha iyi: SE234.

1700 TL iyi para 360mm bir sıvı soğutma alınır o paraya kasanda destekliyor gerisi zevk işi gözüne en güzel gözüken ve paranın yettiği modeli seçip al.

1-2 derece sıcaklık farkı var modellerin arasında fazla kafa takma.

Kasama 360mm nin olup olmadığını bilmiyorum ama aldığım da ise elimde kalmasından korkuyorum ondan dolayı sağlam bir tane 240mm almayı düşünüyorum.

Bu işlemci için uçuk soğutma sistemlerine gerek yok. Aşağıdaki ürünü alsanız her türlü yetiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu Pf'den daha kötüydü, @The Front Man bahsetti.

İndirimde, biraz performansına baktım ve iyi görünüyor açıkçası. Türkiye'de kullanan pek yok.

Tabii direkt kasa desteklemiyorsa kafadan elenir. Sharkoon'un sitesindeki bilgi pek de yeterli gelmedi.

PF serisini bu aralar öneremiyorum, sorun yaşayanlar çoğalmaya başladı. Dinerse yine önermeye başlarım.

Bu işlemci için uçuk soğutma sistemlerine gerek yok. Aşağıdaki ürünü alsanız her türlü yetiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kasam çok ısındığı için parçalarımi kaybettim bir daha böyle bir şey yaşamamak için bu kadar para veriyorum ama yine de teşekkür ederim.

Geri
Yukarı