18.000 TL mühendislik için laptop önerisi

Ben HN034 modeli 2022 kasa değil diye biliyorum. HN049 ve HN062 yeni kasalar 2022 model kasalar değil mi? Ben bu linkteki modele göre yorum yaptım.

O da yeni. Ryzen 6000 olanların hepsi 2022 model.

2022 kasada solda havalandırma çıkışı falan varmış galiba satış sitelerinde ürün fotoğraflarında öyle gözüküyor ama yorumlarda havalandırma çıkışı olmayan versiyonu gönderildiği söyleniyor. Eski kasa mı gönderiyorlar yani anlayamadım tam :/ bir bilginiz var mı yeni kasa diye gidip eskisini almayayım.

3060 kasalarda varken 3050 modellerde yok gibi duruyor. 3050 daha az ısındığı için delik açmamışlar gibi duruyor.

O da yeni. Ryzen 6000 olanların hepsi 2022 model.

3060 kasalarda varken 3050 modellerde yok gibi duruyor. 3050 daha az ısındığı için delik açmamışlar gibi duruyor.

Bu 2 model arasından sizin tercihiniz hangisi olurdu ?

Bu 2 model arasından sizin tercihiniz hangisi olurdu?

TUF olur hocam, victusda MUX yok ve Watt düşük.

12500h daha fazla ısınır aslında deli gibi güç çektiği için, ama victusun soğutması iyi. 12500h genel olarak %5 10 daha güçlü ama 6800H ta yeterli bir işlemci.

Kesinlikle yok. i7 R7 karşılaştırması olsaydı evet derdim ama değmez hocam.

6. nesilde AMD düşük TDP dışında zayıf kalıyor sanki hocam, yanlış miyim? Yüksek TDP'de 12700h bile 6900HX e rakip olabiliyor ki zaten 12500h 12 cekirdek iken 6800h 8 çekirdek oda birnevi çokluda yetismesine sebep olmuyor mu?

6. nesilde AMD düşük TDP dışında zayıf kalıyor sanki hocam, yanlış miyim? Yüksek TDP'de 12700h bile 6900HX e rakip olabiliyor ki zaten 12500h 12 cekirdek iken 6800h 8 çekirdek oda birnevi çokluda yetismesine sebep olmuyor mu?

Hocam 12500H aldıracak kadar bir fark olmadığı için 6800H ile karşılaştırmaya değmez dedim, ki zaten victus genele vurursak ta zayıf kalıyor. Ki performans konusunda haklısınız Intel 12'de gayet iyi iş çıkardı, pil ömrü ve IGPU'ya o kadar çok taktılar ki gelen tehlikeyi öngöremediler.

Hocam 12500H aldıracak kadar bir fark olmadığı için 6800H ile karşılaştırmaya değmez dedim, ki zaten victus genele vurursak ta zayıf kalıyor. Ki performans konusunda haklısınız Intel 12'de gayet iyi iş çıkardı, pil ömrü ve IGPU'ya o kadar çok taktılar ki gelen tehlikeyi öngöremediler.
Hocam ben genellikle visual studio ile çok fazla compile yapan ve bilgisayarda virtualbox ile sanal makina açan birisiyim. 12 Çekirdek olduğu için beni kendine çekti açıkçası evet bunda mux yok ama ben çok aktif olarak uzun süreli ağır oyunlar oynayan birisi değilim. Çoğu zamanım oyun geliştirmekle kod yazmakla geçiyor. Mola olarak LoL, CS:GO ve Valorant giriyorum. Çok ağır oyunlarda çok nadir oynarım oynasamda uzun sürmez pek. O yüzden victus bana daha mı mantıklı olur acaba diye düşündüm ama sanırım seçimimi TUF yönünden yapacağım.

Hocam ben genellikle Visual Studio ile çok fazla compile yapan ve bilgisayarda VirtualBox ile sanal makine açan birisiyim. 12 çekirdek olduğu için beni kendine çekti açıkçası evet bunda MUX yok ama ben çok aktif olarak uzun süreli ağır oyunlar oynayan birisi değilim. Çoğu zamanım oyun geliştirmekle kod yazmakla geçiyor. Mola olarak LoL, CS:GO ve Valorant giriyorum. Çok ağır oyunlarda çok nadir oynarım oynasamda uzun sürmez pek. O yüzden victus bana daha mı mantıklı olur acaba diye düşündüm ama sanırım seçimimi TUF yönünden yapacağım.

Aldıktan sonra deneyiminizi paylaşır mısınız? Her ne kadar 2022 kasalar ısınmıyor dense de Reddit de çok fazla kullanıcı şikayet ediyor.

Geri
Yukarı