18.000 TL mühendislik için laptop önerisi

TUF modelleri kronik ısınma sorunlu SSD üzerinden bakır levha geçmiyor ve altında hava alması için olan deliklerin çoğu kapalı bu yüzden laptop soğutucuyla bile zor soğur. 6800h ile 4800H arasında muhendislik ve oyun işlerinizi zora sokacak bir fark olduğunu düşünmüyorum ama sizin bileceğiniz iş tabii ki. Ek olarak bunlarla kısıtlama kendini iyi başka bir şey bulursan al.

Bu bilgisayarı öneririm aşırı memnunum kendim bizzat oyun yapıyorum ve oyunların çoğunu yüksekte oynatıyor.

Bende kendi bilgisayarımdan bu modele geçmeyi planlıyorum birkçc sorum vardı. Soğutması nasıl soğuturken fanlar çok ses çıkarıyor mu? Bir de şarj süresi normal kullanımda ne kadar? ve ekstra bir sorun var mı?

Son düzenleme:
TUF modelleri kronik ısınma sorunlu SSD üzerinden bakır levha geçmiyor ve altında hava alması için olan deliklerin çoğu kapalı bu yüzden laptop soğutucuyla bile zor soğur. 6800h ile 4800H arasında muhendislik ve oyun işlerinizi zora sokacak bir fark olduğunu düşünmüyorum ama sizin bileceğiniz iş tabii ki. Ek olarak bunlarla kısıtlama kendini iyi başka bir şey bulursan al.

Bende kendi bilgisayarımdan bu modele geçmeyi planlıyorum birkçc sorum vardı. Soğutması nasıl soğuturken fanlar çok ses çıkarıyor mu? Bir de şarj süresi normal kullanımda ne kadar? ve ekstra bir sorun var mı?
İkisi de iş görür tabi ki ama en az 5 sene üst seviye iş görmesi lazım bu yüzden işlemci ne kadar iyi olursa o kadar iyi benim için. 2022 kasada bu ısınma sorunu çözüldü diyorlar o yüzden arada kaldım biraz.

İkisi de iş görür tabii ki ama en az 5 sene üst seviye iş görmesi lazım bu yüzden işlemci ne kadar iyi olursa o kadar iyi benim için. 2022 kasada bu ısınma sorunu çözüldü diyorlar o yüzden arada kaldım biraz.

3050 Ti 2022 TUF kesinlikle alternatifsiz ve dolu bir Laptop. MUX, Max-P kart, 6800H gibi donanımlar bu fiyatta başka hiçbir alette yok hocam. Soğutması ortalama, fan ile daha serin sıcaklıklar elde edilebilir.

Bende kendi bilgisayarımdan bu modele geçmeyi planlıyorum birkçc sorum vardı. Soğutması nasıl soğuturken fanlar çok ses çıkarıyor mu? Bir de şarj süresi normal kullanımda ne kadar? Ve ekstra bir sorun var mı?

6800 ve 4800 arasındaki fark büyük olmakla beraber, 2022 model TUF'larda herhangi bir sorun yok.

3050 Ti 2022 TUF kesinlikle alternatifsiz ve dolu bir Laptop. MUX, Max-P kart, 6800H gibi donanımlar bu fiyatta başka hiçbir alette yok hocam. Soğutması ortalama, fan ile daha serin sıcaklıklar elde edilebilir.

6800 ve 4800 arasındaki fark büyük olmakla beraber, 2022 model TUF'larda herhangi bir sorun yok.
işlemciden dolayı gönlüm TUF'dan yana zaten teşekkürler

3050 Ti 2022 TUF kesinlikle alternatifsiz ve dolu bir laptop. MUX, Max-P kart, 6800h gibi donanımlar bu fiyatta başka hiçbir alette yok hocam. Soğutması ortalama, fan ile daha serin sıcaklıklar elde edilebilir.

3050 Ti 2022 TUF kesinlikle alternatifsiz ve dolu bir laptop. MUX, Max-P kart, 6800h gibi donanımlar bu fiyatta başka hiçbir alette yok hocam. Soğutması ortalama, fan ile daha serin sıcaklıklar elde edilebilir.

Ben HN034 modeli 2022 kasa değil diye biliyorum. HN049 ve HN062 yeni kasalar 2022 model kasalar değil mi? Ben bu linkteki modele göre yorum yaptım.

2022 kasada solda havalandırma çıkışı falan varmış galiba satış sitelerinde ürün fotoğraflarında öyle gözüküyor ama yorumlarda havalandırma çıkışı olmayan versiyonu gönderildiği söyleniyor. Eski kasa mı gönderiyorlar yani anlayamadım tam :/ bir bilginiz var mı yeni kasa diye gidip eskisini almayayım.

6800 olduğu için eski kasa olacağını zannetmiyorum ki TUF'un eski modellerinde MUX'da yok, zaten bu yeni modellerde model koduyla ASUS her şeyi karıştırdı gibi duruyor bir modelde arka kapak farklı vs. 3050'li versiyonda soğutma o kadar da kötü durumda değil tercih edilebilir.

6800'li Tuf'larda Asya ve TR modellerinde sol hava ızgarası yok, en azından benim tespitim bu yönde, umarım yanılıyorumdur. Az kalsın alıyordum bu dizüstünü, sırf bu yüzden vazgeçtim ve Victus aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı