18.000TL mühendislik için laptop tavsiyesi

Bütçe
18000

siyahkedi2

Centipat
Merhaba, ben mühendislik öğrencisi olarak beni uzun süre götürebilecek bir dizüstü bilgisayar almak istiyorum. Bütçem 18 bin TL olabiliyor en fazla bu fiyat bandına kadar olan ekran kartlı cihazların kasa kalitesi beni pek tatmin etmedi çoğu saf plastik. Açıkçası anakartımın bir poşete sarılı olmasını istemiyorum.
Kasa kalitesi en azından güçlendirilmiş plastik, kronik bir sorunu olmayan, bölümde kullanacağım programlar için minimum Ryzen 5 veya i5 işlemcili ve ekran kartı olan bir dizüstü bilgisayar arıyorum. Bu fiyata biraz astronomik şeyler istiyor olabilirim ama belki gözümden kaçan bir cihaz vardır diye sizin ile de düşüncelerimi paylaşmak istedim.

Monster, Casper, Acer ve Lenovo'nun 3050 ve 3050 Ti modelleri dışında tüm önerilerinize açığım.

Bunlara bakabilirsiniz.

Bunlara bakabilirsiniz.
Itopya'da ayni Lenovo daha ucuz galiba. Gozumden kacmadiysa, ayni ozelliklerse tabii.

Bunlara bakabilirsiniz.
Hocam ilk önerdiğiniz cihaz için Ryzen 5 5600H ile Ryzen 7 5800H arasında çok kaldım. Sizce bölümde kullanacağım programlar için Ryzen 5 5600H yeterli olur mu? Ayrıca 3060 ile dar boğaz yapar mı? Teşekkürler.
Lenovo'nun 3050 ve 3050TI modellerinde adaptör sorunu olduğundan bahsediliyor. Teşekkürler.

Hocam ilk önerdiğiniz cihaz için Ryzen 5 5600h ile Ryzen 7 5800H arasında çok kaldım. Sizce bölümde kullanacağım programlar için Ryzen 5 5600h yeterli olur mu? Ayrıca 3060 ile darboğaz yapar mı? Teşekkürler.

Lenovo'nun 3050 ve 3050 Ti modellerinde adaptör sorunu olduğundan bahsediliyor. Teşekkürler.

Bence sorun olmaz ama bütçeniz yetiyorsa Ryzen 7 daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı